| Summertime23 a întrebat:

As vrea sa vorbim despre increderea in sine. Spuneti-mi parerile voastre despre ea si daca voi aveti incredere in voi. happy Eu nu prea am incredere in mine...sad

4 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Invatind in ritm constant vei ajunge sa detii Autocontrolul.
Cea mai mare lupta in viata omul o duce cu propria persoana, incercant sa invinga, temerile, obsesile viicile.
Un mare filosof a spus.
Omul care stapineste propria persoana este stapinul universului.

| Vans a răspuns:

Consider că poţi să ai încredere în propria persoană de abia după ce înveţi să te accepţi.

| Rakanishuu a răspuns:

Practic, numai in tine ar trebui sa ai incredere. Tu esti principalul tau. Daca ai mai multa incredere in prieteni si in familie decat in tine, nu-i ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mult de tine depinde chestia asta. Te pot ajuta si familia si prietenii, dar in primul rand tu trebuie sa incerci sa ajungi sa ai incredere in tine.