| Unpitic a întrebat:

Buna TPU as vrea si eu notite pentru facebook... mi-am creat o pagina si nu m-ai am idei de notite.Prima persoana care ma ajuta cu notite primeste funda.Multumesc

Răspuns Câştigător
| bruneta27 a răspuns:

Daca vrei poti posta notite gen statusuri de dragoste de suferinta, depinde de tema paginii pe care ai facut-o

Jigneste-ma pentru a-mi da forta de a te ucide

Sunt amintiri pe care simt că timpul nu le poate șterge.

Pe mine mă poţi minţi că nu îţi mai pasă, pe tine nu.

Stiu ca in doi reusim, pentru ca noi doi chiar ne iubim

In fata unei iubirii adevarate nu poti renunta asa de usor.

Cand asculti un cantec de dragoste, iti imaginezi ca melodia e despre tine si despre el!

Ar trebuii să știi că în spatele unei atitudini aparent dure și vulgare, se ascunde un suflet călcat în picioare

Ea plange in somn şi rade prea rar!

Dar ea vrea şi acum sa te vada o secunda macar!

Ai orgoliu, dar stiu ca-ti pasa de mine, doar ca parca ai murii daca ai suna sa-mi zici :"esti bine?"!

Un baiat care iubeste cu adevarat o fata nu simte nevoia sa ii desfaca nasturii de la bluza pentru a ii "vedea" mai bine inima.

Cu cât întâlnesc mai mulți băieți, cu atât realizez că el e singurul cu care vreau să fiu.

Când o fată se gândește la un viitor împreună cu iubitul ei, e ceva normal.
Când un băiat se gândește la un viitor cu iubita lui, e ceva serios.

Niciodată să nu uiţi ce îţi spune cineva la nervi, pentru că atunci este momentul când adevărul iese la suprafaţă!

Nu te mai gândii la ce vrea el, la ce vor părinţii tăi. Tu ce vrei?

Noi fetele asteptam cu nerabdare, ca baiatu de care ne place sa intre pe mess... dar cand intra nu stim ce sa-i spunemlaughing))

Azi am ajuns ca doi straini, iar eu in urma ta ma sting

Conversaţiile prosteşti au sens atunci când vorbeşti cu cineva special.

Ea vroia doar un zambet ca sa-i schimbi dispozitia, nu sa o lasi pentru alta care-si desface picioarele si isi schimba pozitia.

De ce tocmai atunci când încerc să-l uit şi să fiu fericită cu altcineva se gândeşte să se întoarcă la mine? :

Păpuşa, te-am ajutat mereu. Şi tu ce ai făcut? Te-ai dat la prietenu' meu.

Adu-ți aminte când spuneai ''Nu voi fuma, voi fi cuminte. ''. Te apasă acum conștiința care încă te mai minte. Și nu-i nimeni lângă tine care să te alinte.

Să nu crezi că o să rup pozele cu noi. Nu am de ce, oricum nu mai simt nimic când le privesc.

Accepta'te pe tine fara masca. Falsitatea celorlalti nu o sa te mai raneasca.

Niciodata sa nu tii pe cineva de mana daca ai de gand sa ii frangi inima

Faptul ca ai pe cineva langa tine, te va obliga sa inveti ce este responsabilitatea, sacrificiul, fidelitatea si sa iei in consiferare sentimentele altei persoane, nu doar ale tale.

De ce suntem străini când. iubirea noastră este puternică ..De ce să continui fără mine?!

Mă simt aşa de slabă, presupun că am nevoie de tine, iubitule
Pt ca de fiecare dată te văd in visele mele...

Ochii sunt orbi, când sufletul e ocupat cu altceva.

Uneori iubirea durează, dar alteori ea doare.

Astept sa iti para rau, atunci cand nu te mai poti intoarce in trecut, dar candva te vei ruga de mine sa fie ca la inceput.

Ma fortez sa simulez un zambet, un suras, in fiecare zi a vietii mele, nu o sa te las sa-mi faci inimii atata rau

El e iluzionat, vrea doar sa stea cu ea e mai bine sa il lasi. (eu am facut notitza asta)

Si atunci cand ne vedem intamplator, tu lasi privirea in jos, Sti ca m`ai ranit mi-ai intors viata pe dos!

Daca nu poti fi motivul ei sa zambeasca atunci macar nu fi motivul ei sa planga

Atatea vise spulberate, in anii ce`au trecut, amintiri date uitarii catre un nou inceput

. De cele mai multe ori, o melodie ma face sa inteleg, ceea ce un om nu poate sa-mi explice in macar o zi!

Cea mai grea sarcina din viata unei fete este sa dovedeasca unui barbat ca intentiile ei sunt serioase.

vreau sa ma trezesc si sa te vad plangand in somn vreau sa te vad cand suferi si sa rad pana adorm

Priveste-ma atent si poate cu regret. M-ai vazut cu el, si te-ai uitat insistent.Credeai ca voi suferii?! Acum nu mai plang, Acum rad! Sa stii

Ca o piesă de teatru, așa este viața: nu contează cât de mult a ținut, ci cât de frumos s-a desfășurat.

Sigur il iubesti, altfel nu te mai gandeai la el, asta e cu inima nu te poti pune

Știe că o minte, știe că nu`i pasă de ea. Știe că nu mai are ce căuta în viața ei, și va pleca.

Îmi pare rău, eu nu mai lupt, m`am chinuit destul și-am făcut tot ce`am putut

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

"Ai avut`o de mult Dar acum n`o mai ai Ai incercat s`o inlocuiesti Dar nu puteai Caci o iubeai ''

Cateodata soarta aduce impreuna doi indragostiti, doar pentru a-i desparti mai tarziu

E greu de crezut dar inima mea intr-o zi a incetat sa bata pentru el

Ştii " prinţesă "? Invidia se vede chiar dacă foloseşti fondul de ten.

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Ea îşi ia o pauză aranjând motivele pentru a justifica toată suferinţa din suflet.

ma intreb de-a fost o gluma iubirea mea si-a ta, caci fara nici o urma cum de ma poti uita?

Cat as vrea timpul sa-l intorc sa mai traiesc tot ce-a fost frumos

Lacrimile mele sunt din ce in ce mai reci, iar tu le faci mai rau sa curga decat sa le stergi.

Ea e rebela, dar e femeie fidela.Se aude? poc, poc, poc? sunt picioare fine ambalate in pantofi cu toc.

Nu se va schimba nu te minti pe tine.Nu va mai fii mai bine. Tu o stii prea bine

Ma Privesti Ce Regreti Mai Mult? Sansele Pe care le-ai avut sau faptul ca m`ai pierdut?

Iti place sa furi iubiti?
Ai grija ca mie imi place sa mut dinti

Numai cred in cuvintele lui, Imi zice ca ma vrea inapoi, ca el plange dupa mine, sa ma intorc la el, nu-l cred, totusi l-am intrebat : Ia zi plangeai, cand ma inselai?

Şi le spune tuturor că-s o târfă. De ce? Pentru că nu m-a putut face femeia lui!

O femeie geloasă investighează mai bine decât F. B. I-ul!

Copilaria este ca şi cum ai fi beat: Toata lumea işi aminteşte ce ai facut, numai tu nu!

Suferinţa mică te face să strigi, suferinţa mare este mută.

Gara a vazut mai multe saruturi sincere decat Starea Civila.

Sper ca ti-am fost de ajutor Pupici :*

FUNDA?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| 00raluka00 a răspuns:

De unde sa iau notite

| Yahoo3000 a răspuns:

Poti sa scrii despre cel mai tare joc video sau cel mai bun film/carte/serial...

| Dada_Ada_1995 a răspuns:

Te pot ajuta eu, uite cateva notite:
♥ Vrei ca fiecare zi sa se termine cu bine indiferent de circumstante? Secretul este simplu: cauta binele in orice situatie.
☻Viseaza ca si cum ai trai o vesnicie :X!
Traieste ca si cum ai muri maine :X!
♥ Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant.
Sper ca ti-am fasot de ajutor big grin