| Dyzzy a întrebat:

Astazi as vrea sa va pun o intrebare mai ciudata.
Eu Sunt o Fire mai Retrasa. Mai Ciudata,Zapacita,Linistita,Calma, Indiferenta, Uneori Antisociala!
Ceea ce Nu'mi convine la mine e ca eu nu pot vb cu persoanele de jur acestia incercand sa'mi fie prieten insa eu nu stiu ce sa zic. La Glume la ...Chestii amuzante nu ma pricep. Nu Pot socializa cu Baieti si totusi sunt baiat. Cand e legat de jocuri sau pc. atunci ma pot relaxa pentru ca e usor. dar cand vine vorba de amuzament sau. chestii amuzante mereu ii las pe cei din jurul meu sa vorbeasca, iar eu tacand. Pentru ca mi-e frica sa. nu spun vreo prostie pe gura. insa cu Fetele sau Prieteni apropiati sau cu persoanele care. ma pot face sa rad. sau sa fiu fericit. cu adevarat. ma inteleg ft bine si pot discuta mereu cu ele cate ceva. as vrea niste sfaturi legate de viata sociala. nu ma prea integrez in ziua de azi cu oamenii din ziua de azi. ieri sa alalta ieri. mi-am facut un prieten baiat vrand sa fiu cel mai bun prieten cu el nu pot. sunt plicticos si nu-s ce subiecte sa vb cu el.de parca as fi nu-s ce. si mereu il las pe el sa vb deci ceva sfaturi legate de cum as putea sa nu mai fiu lipsit de curaj?

1 răspuns:
| CosminC86 a răspuns:

Se spune ca persoanele introvertite sunt oarecum "superioare" celor extrovertite. Poate inca nu ai gasit grupul potrivit in care sa socializezi. Incearca sa gasesti oameni asemeni tie altfel nu te vei putea adapta. Nu ai cum sa sari dintr-o extrema in alta.