| DodoDodo03 a întrebat:

Bună, TPU! Astăzi s-au publicat repartizăriile pe edu.ro şi am observat că am fost nerepartizat. Ştiu că urmează să trec în cea de a doua etapă de repartizare pe seama locurilor libere. Am găsit două licee cu profil Resurse umane şi protecţia mediului, având câteva locuri libere. Îndată ce am intrat la un liceu, cum voi putea proceda transferul. De pildă, eu aş vrea să mă transfer la alt liceu, uman preferabil, în cel de al doilea semestru. Se poate? Ce trebuie să fac?

Răspuns Câştigător
| T?nase_Ioana_2000 a răspuns:

Mai intai trebuie sa te asiguri ca o sa ai media pe sem 1 mai mare decat ultima medie din acea clasa.
Apoi la sfarsitul semestrului dupa incheierea mediilor iti iei dosarul de la liceul la care esti si il duci la cel la care vrei sa te muti. Este putin complicat si o sa dureze ceva.

| DodoDodo03 explică (pentru T?nase_Ioana_2000):

Măcăr să fac un liceu cât de cât ok, aici oricum matematică/română se făcea anapoda. Mulţumesc pentru răspuns!

1 răspuns: