| KaterinaPetrova a întrebat:

Ati avut vreodata vise cu persoane dragi decedate? cum a fost?

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Cred că alea sunt cele mai frunoase vise, pentru că ți se oferă șansa să le vezi încă odata chipul, și frumusețea.
Baftă.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Da.Cum sa fie? Fugeau cu cutitul dupa mine, iar eu alergam cat ma tineau picioarele.Mai ales bunica, avea un arc cu sageti otravite, varfurile aveau forma capului lui Iisus Hristos,(iti dai seama, coroana aia de tepi), si de fiecare data ma omora.

| blueheart a răspuns:

La inceputul anului mi-a murit cea mai buna prietena. O visez aproape in fiecare seara. Ma intristeaza ca nu mai este langa mine dar o sa o port mereu in sufletul meu. Ma bucur ca inca o pot visa. Imi este foarte dor de ea.

| AndyLavy a răspuns:

Da. dupa moartea bunicii mele am visat-o de cateva ori. uneori am visat ca era in viata si stateam de vab sau ne certam cum faceam de obicei, alteori o visam fiind constienta in vis ca e moarta, la inceput eram putin speriata dar dupa mi-am dat seama ca nu are ce rau sa imi faca
sa iti fie frica de cei vii, mortii nu se mai intorc, si nu iti pot face niciun rau.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Am avut astfel de vise desigur. Pentru moment, m-am simtit aiurea, avand in vedere contextele viselor, dar cu timpul nu m-am mai gandit la ele.
Consider ca nu are niciun sens sa stau sa ma gandesc prea mult la vise, cand viata are atatea evenimente care merita traite din plin. Visele sunt adesea rezultatul subconstientului nostru si daca noi permitem, crezand in ele, ne pot afecta intr-un mod sau altul.
Sper ca te-am ajutat!

| AxXeL1124 a răspuns:

Nu prea au fost vise, au fost mult prea urate.