| georgianat15 a întrebat:

Azi cand mi-am deschis contul de facebook in loc de poza mea de profil a aparut o alta poza de profil a unei persoane din lista mea de prieteni.Mi-am verificat pagina de profil pe contul unei persoane apropiate si este absolut normal. Este o defectiune din partea Facebook-ului sau persoana care mi-a aparut a abuzat de contul meu? Mi-a introdus virusi fara sa imi stie parola.Am plecat de la ideea virusurilor pentru ca nu pot vedea la dimensiune mare orice poza din contul meu, deci ca si cum dai click pe poza si e totul mort, lista mea de prieteni nu mai apare, si inca ceva, programul meu antivirus, m-a atentionat ca pe data de 5 august 2014 au fost adaugati niste virusi in sistemul meu de date.

Voi ce spuneti?

Si ce as putea face in aceasta privinta?

2 răspunsuri:
| JessJessie a răspuns:

Daca antivirusul tau te-a atentionat ca ai virusi nu te-ai gandit sa ii elimini? laughing) Totusi asta e primul lucru pe care trebuie sa il faci cand esti atentionat de catre antivirus, dupa asta probabil totul o sa revina la normal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JessJessie):

Nu.E inteles gresit.Cum un antivirus poate sa te anunte ca au fost adaugati nu stiu cati virusi? Ori e ANTIvirus ori vreun amic de-al lor? Ceea ce a anuntat-o antivirusul a fost ca s-a luat la cunstinta si verificarea a nu stiu cati virusi noi aparuti.Deci daca unul din acei virusi ataca,antivirusul ii depisteaza. Chestia cu schimbarea pozei de profil si alte belele pe acolo, cred ca ori cineva i-a spart contul si a facut modoficari pe acolo, eventual i-a adus vreun link virusat, special facut pentru facebook, ori pur si simplu a luat de undeva acel virus de facebook.