| elena_3173 a întrebat:

TPU! Ce-as putea sa fac? Desi sunt in clasa a zecea, eu nu ma simt in largul meu alaturi de colegii mei.La inceputul clasei a noua am ales miss si mister, eu si cu o alta "colega", daca ii pot spune asa, am ajuns la egalitate, iar eu m-am manifestat ceva mai galagios, spunand ca o las pe ea sa fie miss, iar de atunci colegii ma imitau fara a se ferii catusi de putin si-mi pusesera deja si o porecla tampita, dar ma faceam ca nu-i aud.Astazi ne-am jucat un fel de baschet si am dat mai multe cosuri, reusind sa ies aproape mereu prima, iar niste "colege" au inceput sa ma strige in toate felurile, dar niciodata nu ma strigau pe nume si m-am enervat destul de rau pe ele. In clasa eram deja cu moralul la pamant si ma bufnit plansul gandindu-ma de ce nu pot fi si eu o persoane normala, fara a-si bate joc de mine toate... Pur si simplu nu le mai suport.Eu sunt o fire mai sensibila, insa incerc sa nu pun la suflet, desi nu prea imi reuseste aproape niciodata.

1 răspuns:
| Chαяtreux a răspuns:

Lol laughing am si eu d`astea in clasa. Fa`ti un cerc de prietene (nu foarte mare. cam 1-2-3) trebuie` sa fie macar una cu care sa te intelegi mai bine. Si cu acel cerc, sau acea fata, da`le peste nas laughing cand comenteaza da`le replica! trebuie` sa fie ceva thinking ori ca au parul nu stiu cum. ori ca`s proaste la invatatura, ori ca`s tarfe laughing trebuie` sa aiba ceva. Daca stai si taci logic ca vor continua happy
Bafta!

P. S: ai incredere in tine, tu stii ca nu esti asa cum spun elewinking