| DubstepQueen a întrebat:

Ce credeti despre Acta? Se va aproba in europa?confused
Primul raspuns corect primeste FUNDA!

5 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Nu cred, si probabil nu se va aproba, deja a primit avize negative de la majoritatea comisiilor europene ( Comisia Europeana pentru Drepturile Omului, Comisia Europeana de Comert etc.) Deci nu are cam nici o sanasa sa fie aprobata.

| viavo a răspuns:

Da! si din pacate vor transforma internetul in dusman al nostru, eu unul voi renunta la internet cu toate ca sunt mort fara el, multi vor avea de suferit!

| DubstepQueen explică (pentru viavo):

Nu prea cred eu ca Acta se va aproba...

| viavo a răspuns (pentru DubstepQueen):

Din pacate eu cred ca va fi foarte aspru vitorul virtual, vom pierde confidentialitate chiar mai mult vor avea posibilitatea de a face controale in ori ce calculator pentru a gasi un fisier piratat pentru care sa te sanctioneze, vor avea si posibilitatea de a gasi adresa exacta a locuintei in care locuiesti, etc. ACTA fost timp de 5 ani un secret, a fost un acord intre 22 de tari.Pot sa spun mai multe in privat si in oare ce fel sa si demonstrez cat decat.

| Feitan a răspuns:

Eu cred ca ACTA nu se va aproba deloc deoarece sunt mii de protestatari in europa care nu doresc asa ceva! Imadineazati sa nu ai dreptu de exprimare pe internet adica Acta vrea sa cenzureze internetu straight face ANTI ACTA CreativeMonkeyz VIDEO - Ro - YouTube