| Stroia_Maria_1974 a întrebat:

TPU! Ce parere aveti despre cel (.) ro? Ati cumparat ceva de la ei? Este un site bun? Sunt produsele de calitate?

6 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Eu am preferat sa dau 15 lei in plus, planuiam sa-mi cumpar un router wireless si un receiver, si gasisem in cazul respectiv cel mai ieftin la cel.ro. De fapt eu dorisem sa-i evit din prima si comandasem de pe situl dcshop, care a fost depozitul de calculatoare si abia cand m-au sunat de confirmare am aflat ca-s tot ei. Dupa vreo ora de citit sute de mesaje negative privind modul in care cel.ro rezolva garantiile, am sunat sa anulez comanda si am cumparat cu vreo 15 lei in plus de la sigmanet.

Repet, sunt nu doar sute de mesaje dar si cateva bloguri care vorbesc despre acelasi lucru - figurile pe care de multe ori cel.ro le face cu garantia, refuza sa inlocuiasca produse, te tine o mie de ani sa-ti returneze banii, in fine.

Eu nu-ti recomand, mai bine iei de la eMAG, mediadot, azerty, domo, media galaxy sau sigmanet. Am avut numai experiente bune cu toti astia, nu m-am apucat niciodata sa cumpar doar de la un singur magazin ci in functie de pretul cel mai mic dar si functie de prestanta magazinului. Poti avea incredere deplina in cei de mai sus. In ce priveste cel.ro uneori preturile sunt dubios de mici, m-am gandit ca poate importa si fake-uri, nu se stie niciodata. Cineva chiar i-a acuzat de chestia asta asa ca am preferat sa ma abtin sa cumpar de la ei.

| Medema a răspuns:

Eu auzisem ca ei cam dau vrajeala si buleala, dat asta inainte sa apara si la televizor ca reclama

| Andi86 a răspuns:

Da, eu unul am cumparat un telefon si chiar am fost multumit de prestatiile oferite de acest site, in plus au si preturi foarte ieftine fata de alte site-uri.

| AlexandraSimion a răspuns:

Magazinul este ok, pe net sunt și păreri contra dar și pro. Mai multe informații despre cel găsești pe https://www.cumpar.net/cel-ro/

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Da, sunt produse bune, si livrarile la fel, si costurile; un prieten si-a cumparat un telefon de acolo, care functioneza foarte bine, livrarea s-a facut la timp. iti recomanda sa-ti cumpere ce vrei de pe acest site, e de calitate

| Coriiii12 a răspuns:

Buna! Cel.ro este un site bun eu mi-am cumparat telefonul de acolo si este super, merge bine si livrarea este gratuita, si au preturi mult mai bune ca pe celelalte site-uri.