| Lluvia a întrebat:

Buna TPU:* Ce parere aveti: pretul conteaza? Adica daca un produs este ieftin asta inseamna ca nu e bun? Eu nu sunt de aceasta parere. Sunt multe produse ieftine bune si unele scumpe si de proasta calitate. Dar totusi de unde conceptia ca daca un produs e scump e si bun? Astept pareri. fundita:*!

3 răspunsuri:
| AddaXD a răspuns:

Pai unii cred ca daca costa asa de mult trebuie sa fie bun pentru ca dai mult pe el. Totusi, nici eu nu am aceasta parere, nu conteaza de pretul, ci produsul happy

| Danιel a răspuns:

Asa este, nu intotdeauna calitatea vizeaza un pret sporit. In general, firmele producatoare de electronice spre exemplu, unele care sunt mai renumite isi adauga un adaos pentru faimosul brand. Acum, tu zicand in sens general pretul, ne putem referi la mai multe. Dar uite, spre exemplu, la produsele alimentare. Vezi ceva apetisant intr-un supermarket, o ciocolata... De multe ori, nu rezistam tentatiei de a nu o cumpara pentru ca ne domina ambalajul ei magic si pretul de asemenea, mai ales daca e scump, ne prezice ca inauntru e ceva super bun. Bun... o cumperi, o desfaci si te uiti ciudat la felul cum arata de parca iti vine sa regreti, o gusti si nu prea iti convine. In concluzie, sunt adeptul afirmatiei ca pretul scump nu reprezinta calitatea superioara.