| αʟεх a întrebat:

Ce pot sa fac sa imi dispara cosurile? am incercat tot felul de creme si nu imi folosesc. Va rogg. Funda**

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuală. Este foarte bun în lupta cu coşurile şi pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curată şi uscată de 1-2 ori pe zi. Aici poţi cîţi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Îl găseşti la orice farmacie şi costă în jur de 30-35 RON. Pe lângă folosirea Zineryt-ului trebuie să ai şi o alimentaţie sănătoasă. Mai puţine dulciuri, grăsimi, sucuri acidulate, mai multe fructe şi legume. Poţi să mai foloseşti şi apă termală (îmi place cel mai mult cea de la Avene), o cremă hidratantă, hrănitoare de la Avene, o cremă de gălbenele pentru cicatrici, rămase în urma coşurilor, plus vitaminele E, A, C şi Zn pe cale orală (şi nu numai). Şi este foarte importantă curăţarea zilnică a pielii (dimineaţa şi seara)! Ai nevoie de un gel de curăţare cât mai bun. Interesează-te la farmacie, şi vei fi ajutat/ă să alegi unul potrivit tipului tău de ten.
Dar cel mai bine ar fi să consulţi şi un dermatolog.
Succes! Numai bine!

| annkaa a răspuns:

Ceau:*
eu am auzit ca uleiul de masline este foarte bun:X,te dai unde ai cosuri preferat seara ca sa actioneze, si dimineata te speli cu un sapun,, protex'' si tot asa repeti experimentu in mai multe zile:Xsper sa ajute:*pup

| Anna_8997 a răspuns:

Buna.
Si eu aveam probleme de acest gen.
Dar nu folosesc creme, pur si simplu ma spal foarte des pe fata, cu sapun Dove, si inainte de culcare imi dau cu putin Ulei De Maslina. N`am mai avut cosuri de foarte mult timp.
Sper ca te-am ajutat.
Incearca si sunt sigura ca te va ajuta.
Si app. uleiul de masline mai si hidrateza fata.
Fundita?

| CarlaElena a răspuns:

Masca exfolianta pentru curatarea tenului, cu malai

Pasii pe care trebuie sa ii urmezi sunt simpli: in primul rand, vei avea nevoie de un prosop mare si un bol. Toarna un litru de apa fierbinte in bolul respectiv. Apoi acopera-ti capul cu prosopul peste bolul cu apa fierbinte si inchide ochii. Fata trebuie sa stea la o distanta de aproximativ 30 cm de bolul respectiv. Relaxeaza-te timp de 10-15 minute, dupa care amesteca o lingura de malai cu una de miere si maseaza-ti intens nasul, obrajii, fruntea si barbia. Evita zona ochilor pentru ca acolo pielea este mult mai sensibila. Dupa ce ai terminat de masat, clateste-ti fata cu apa calduta din abundenta si aplica putina crema hidratanta. Vei vedea ca tenul tau va fi cu mult mai stralucitor! Succes!

Acum depinde si ce fel de cosuri ai tu.
Ca si crema hidratanta poti folosi un amestec de lapte si miere. Masca se tine pe fata timp de 15 minute. La mine a dat rezultate.

O zi placuta in continuare. :*