| AlinaHoran a întrebat:

Cei care sunteti a VIII-a, aveti emotii pentru testarea nationala? Ce repede trece timpulcrying. Voi cum invatati? Faceti meditatii? La ce va e frica? Mate sau romana? Mie imi este frica la romana crying. Nu prea ma descurc cu comentarea poeziilor.

2 răspunsuri:
| MaaYa a răspuns:

Heii si eu sunt a 8. si mai e puutin 1 luna. si mie mi`e frica, dar cel mai mutl la mate. kair daca am meditator nu pot nu reuesc nu am rabdare sunt incapatanata si rahaturi la rom nu am trba dau teza maine si e gen testare ca noi am datr si simulare si ma lua 91 pcte. deci e ok. nu trebuie sa-ti fei frica la literatura dar trebuei sa stii apartenta la genurile lirice. sa stii ce e ala un roman o balada etc. fig de sdtil mod de expunere bla bla sau exrpimare opiniei care mereu incepe cu: dupa parerea mea eu crd ca sau in opinia mea cred ca bla bla
nu ai dc sa-ti fie frica la rom crde`ma mai fa compuneri sau demostratii de apratenta la gen si o sa fie bine asta la literatura iar la gramatica e uuusoooorrr despr in silabe sa sctoi din text peronificari eptete sa scrii gen care e roulul virgulei intr-o prop sau rolul cratimei. e foarte smpl dift trft hiat sa vezi care sunt si din astea. analiza frazei iti da puutin recunosc ca nici eu la asta nu ma pricem nu am intls de la incpt si acum trg tare sa recapitulez alea cu subordonata, prop predicativa subiectiva cauzala finala de scop si bla bla. la mate e mai greu ca da cu geot in saptio si e nassspaa sub 3 si chiar si 1 sunt grelee.:-

| Andreyutza12 a răspuns:

Emotii daaaa(la mate)...nici o meditatiewinking