| LolaLL a întrebat:

Cine poate sa-mi dea si mie niste retete de pepenasi in saramura. Saramura e fiarta sau nefiarta? Funda. Multumesc.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
eu la pepenii mai mari, ii intep pentru a intra saramura, de obicei intep toti pepenii si ii pun cu muraturi, fierb saramura si o adaug fierbinte. daca pepenii sunt mari, ii tin in saramura 4-5 zile (intepati fiind) apoi ii pun in butoi in amestec cu conopida/muraturi/morcov/castraveti(daca am) telina/visin/marar/ardei iute si multa dragostetongue
O zi frumoasa sa aihappy

| darrio2007 a răspuns:

Eu pun cu saramura nefiarta.Parerile sunt impartite.