| SilentDark a întrebat:

Cum pot sa aflu si eu denumirea la WiFi-ul meu incorporat in laptop [Acer Aspire 5542] deoarece am o tableta si vreau sa o conectez la el? Va rog mult! Mersi!

PS: Am Windows 7

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da click pe scarita aceea din systray (pe desktop in dreapta jos langa data si ora) si iti apare numele retelei la care esti conectat. Vezi foto:
http://i.imgur.com/rfZNI.jpg

Bafta!

| Mădă0611 a răspuns:

Wifi-ul tau incorporat nu e pentru captat unde wifi si nu pentru emis?

| DDCC a răspuns:

Deschzi Network and Sharing Connection (la laptop) și îți arată la Connections denumirea rețelei. Denumirea plăcii de rețea o poți afla de la Change adapter settings, la device-ul la care ți-l arată că e conectat. Alternativ, te duci la device manager, ramura network și vezi acolo device-ul(placa de rețea).