| Gabriel_GeorGian_1995 a întrebat:

Salut, mi-am achizitionat un laptop nou mai exact ACER ASPIRE E1-572 G. Mi-am instalat windows 7. iar acum nu reusesc sa il conectez la modem. la net. am modem de ala prin cablu. ..Nu-mi apare Local are conection. Ce-i de facut. cum aflu numele placii de retea. sau ce e de facut. va rog ajutati-ma care stiti. Multumesc

1 răspuns:
| CinevaNou a răspuns:

Descarci driverele pentru lan cu un alt pc care e conectat la net, pe pui pe un stick, si apoi le instalezi pe laptop.
Ai noroc, se pare ca are un singur driver pentru lan, deci ala e.
http://www.acer.com.vn/ac/vi/VN/content/drivers si cauti modelul.