Dacă eu am cumparata o rama de ochelari și după vreau sa ma duc la un control pentru a îmi verifica vederea și îmi vor da dioptrii ei îmi pot pune acele sticle de dioptrii la rama pe care o vreau sau trebuie neaparat sa cumpăr totul de la ei? Va rog sa îmi Spuneti. Funda

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Bineînțeles că îți poți pune pe ramele tale. Sigur că vor incerca sa te convingă să cumperi rame de la ei, dar nu e o problema asta. Vei plati lentilele și manopera.

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sigur ca iti poti pune lentilele lor la ramele care le ai deja, dar cum ti s-a mai zis, ei o sa incerce sa te convinga sa iei si rame dar tu refuzi si le explici ca ai deja rame si nu au ce sa iti faca.E normal sa iti dea lentilele si atat, daca tu ai rame.E dreptul tau doar.Si eu am de gand sa fac acelasi lucru, ca am rame deja si trebuie sa imi schimb dioptriile, lentilele.
Zi faina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti poti pune lentile la ce rame vrei tu

| nirocino a răspuns:

Îţi adaptează lentilele la ramele pe care le ai tu.