| FanOfPostMalone a întrebat:

Port ochelari de vedere de un an și ceva, ultimul control l-am avut in iunie. Mi-as dori o rama noua însă vreau sa comand de pe net cu tot cu dioptrii deoarece la mine in oraș sunt putine cabinete medicale oftalmologice cu rame ok. Am pus deja ochii pe o rama de pe site-ul Eyerim. Ce parere aveți de ei? Sunt ok? Sau Lensa, din ce am mai văzut și vedetele poarta ochelari tot de acolo. As vrea sa știu dacă sunt calumea și nu fac o greșeală. Menționez iar ca ii vreau cu tot cu dioptrii.

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Poti sa comanzi rama printr-o optica de la tine din oras. Care iti va monta lentilele pe ea. Degeaba vrei tu "cu dioptrii". Nu e suficient. Montarea se face tinand cont si de distanta pupilara si alte caracteristici.