| fredenzza a întrebat:

de ce are România o imagine atât de proastă? si de ce strainii au o parere proasta despre noi romanii?

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Dim cauza tiganilor care vin in Europa de Vest sa fure sau sa cerseasca(Germania,Franta,Marea Britanie,Spania,Italia)tarile astea din vest ne detesta datorita lor,bine si datorita unor români care au comis pe acolo niste crime,n-avem o imagine prea buna nici in estul Europei,Ungaria, Moldova, Ucraina si Rusia ne detesta la fel de mult, ungurii ne detesta fiindca zic ca le-am furat Ardealul, ceilalti ne detesta ca suntem tarii Nato.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poate pentru ca avem multe uscaturi pe care nu le taiem (hotii,egoisti,nepasatori, lenesi, prost educati, infractori, misogini etc)

| Golyat18 a răspuns:

Findca furam, santen saraci si avem multi tigani in tara.

| xByte a răspuns:

Conteaza si la ce straini te raportezi. Surprinzator sau nu, multi straini nici nu au auzit de tara aceasta.

| ionutborcea a răspuns:

Deoare există mulți oameni mai puțin inteligenți care fac ce vor adică : Se bat, înjură, fur de aia suntem niste oameni foarte nervoase din orice rolling on the floor ne enervăm din orice

| labis a răspuns:

Citeste pe TPU 5 minute si o sa intelegi

| RickyXDD a răspuns:

Din cauza țiganilor (nu sunt rasist) pentru că furam, poluam mai rau ca.