| qwascv a întrebat:

Am nevoie de ajutor! De cateva zile simt ca se intampla ceva in casa mea, ca si cum ar mai fi cineva. ma refer la spirite. Noaptea aud tot felul' de sunete, nu mai pot sa dorm, aseara am vazut la mine in camera o umbra, ca si un fel de silueta care s-a miscat foarte repede in fata mea cand imi ziceam rugaciunea iar apoi s-a bagat sub pat, odata am vazut peretele cum s-a luminat singur[ nu de la bec. tv etc. ] Simt o energie negativa in casa si visez foarte urat.

Ce sa fac? In fiecare zi ma rog. Daca vine popa sa sfinteasca casa se vor linisti lucrurile? daca nu ce sa fac?

Si decat sa dati raspunsuri de genu" : esti nebuna, sau mai stiu eu ce, mai bine tineti-va gurawinking

18 răspunsuri:
| Danny a răspuns:

Incearca sa-l chemi pe popa sa sfinteasca (,) casa si dupa aia vezi cum decurg lucrurile. Tine o sticluta de mir sau apa sfintita aproape de tine si o sa-ti treaca frica, si nimeni nu se mai apropie de tine. Daca totusi continui sa visezi urat, spune Tatal Nostru si culca-te linistita, eventual cu muzica preferata la Mp3/iPod/Telefon

| Marynna a răspuns:

Pai...nu stiu ce sa zic... poate ar trebui sa consulti un psiholog, nu e rusinos, ajuta.Trebuie sa te gandesti ce e mai bine pentru tine, sa fii din nou normala, sau sa ramai asa cu frica de a fi facuta de ras, in plus, psihologul nu este pentru nebuni, acela este psihiatrul, asa ca nu ai de ce sa iti fie teama.

Trebuie sa realizezi ca acele umbre sunt in mintea ta, si ca ele nu exista in realitate

La multi ani si baftahappy

| BlackVeil a răspuns:

Am patit si eu asa cand m-am mutat.
Locuinta nu era sfintita, iar vecinii imi tot ziceau sa chem un popa sa sfinteasca casa, ca cica cu vreo 20 de ani in urma, omul ce a locuit in casa in care stau eu, s-a spanzurat chiar in spatele casei.
Eu nu i-am bagat in seama, mai ales ca nu sunt nici foarte credincioasa...
Intr-o seara stateam, pe canapea, iar deodata au inceput sa se schimbe programele de la tv, asa din senin! Subliniez ca telecomanda era pe masa, iar eu eram tolanita pe canapea! tongue
Noaptea uneori se mai auzea parchetul cum scartaia, eu am zis ca na... asa se mai aude, se "aseaza" casa. O jucarie ce o tineam eu pe perete, a inceput sa cante de nebuna pe la 3 dimineata, plus ca jucaria respectiva n-avea baterii... :-s, iar eu cand am apasat pe ea nu mai mergea!
Eu am sunat-o pe mama (credincioasa inraita), si mi-a zis ca chem sa-mi sfinteasca casa. Pana la urma am chemat un popa, am zis ca nu musca. laughing Dupa ce a sfintit, nu au mai avut loc fenomene de astea... tongue
Dar poate mintea mea influenta totul, poate nu era fantoma sinucigasului. ^_^

| AndreeaaaaX a răspuns:

Poate e in imaginatia ta!
Dar totusi... spune`i mamei...consultati`va
Spune-i ca ceva se intampla!sad
Esti panicata si nu e bine. Spune-i macar sa chema popa sa sfinteasca casa...Intradevar...o sa se mai linisteasca lucrurilesad!
Succes:*

| iauru a răspuns:

Do you hear voices? do you see dead people?laughingscuze nu pot sa ma abtin te-ai gandit ca daca ai ferestre in camera s-ar putea ca cineva sa-si bata joc de tine

| biBii07 a răspuns:

E posibil sa fie doar simpla ta imaginatie, si mie mi se intampla cand ma trezesc peste noapte sa vad siluete si sa ma sperii de orice zgomot poate si din cauza ca noaptea ofera un plus de mister. Dar e posibil sa gazduiesti si un fel de energii negative, incearca atra feng shui sau cheama un preot asa cum ai spus si tu.

| Anemona a răspuns:

Hmm. eu zic ca aceasta problema am avut-o si eu. Atunci cand te rogi roaga-te cu multa credinta si daca te gandesti ca aceste lucruri sunt doar in mintea ta vor trece, chiar daca sunt reale. Pana iti trece frica incearca sa dormi cu o lumina aprinsa:* sper ca te-am ajutat putinbig grin

| theprettyreckeless a răspuns:

Intrebare: stai cumva la bloc?

| FriendsShow a răspuns:

Pai...nu stiu ce sa spun cred ca or fi persoanele cu care locuiesti in aceeasi casanu exista asa ceva nu cred cheama preotul ca si la mine a venit ieri si a sfintit casa cum se face la inceput de an sau du-te la biserica si spune-i preotului.winking

| hasadia a răspuns:

Si eu am problema asta, dar mi s-a spus ca e din cauza filmelor de groaza, pe care am inceput sa le vizionez de pe la 9-10 ani,
Nu prea am dat importanta acestor lucruri, atunci si spuneam ca toti medicii si profii sunt nebuni ca nu e nimic gresit etc. Dar dupa un timp am inceput sa vad tot felul de chestii, pe strada simt ca cineva ma urmareste permanent, ca aud pasi pe pardoseala, mereu sunt nelinistita, si imi imaginez ca cineva e in camera si ii simt respiratia. Acuma nu stiu ce sa-ti spun sau ce sfat sa iti dau pentru ca si eu sunt adanc ingropata in treaba asta...am ajuns sa cred ca am luat-o razna

| AdYtZu_5667 a răspuns:

Buna... nu-ti face griji se mai intam, pla poate fi din cauza imaginatiei tale... vorbeste cu ai tai crede-ma nu-ti fie frica ca o sa te creada NEBUNA daca sa mai intamplatvrunuia din casa parerea mea e sa chemati un preotbig grin sper ca te-am ajutat. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal! Spune-i mamei tale ce se intampla. Daca nu vreai sa-i spui, du-te la biserica, roaga-te si roagal pe parinte sa vina la tine, sa-ti sfinteasca camera.De ce nu si toata casa.
Eu iti doresc multa sanatate is "BAFTA" multa! 1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te speria am si eu impresia asta si este din cauza stresului sau din cauza unor lucruri neplacute din viata ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi deci nu exista in primul rand si doi ca ti s-a parut ca si mie mi se mai pare si nu mai crede si iti trece!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti nebuna!

| cristinaclaudia98 a răspuns:

Sa stii ca si eu patesc la fel ca si tine...joi vine popa sa faca slujbahappy

| kara_5604 a răspuns:

Ai facut spiritism? eu am facut si mi se intampla la fel nu numai noaptea ci si ziua...add bloodskull.blackthoughts@yahoo.com si tii spun euhappy

| qwascv explică:

Nu