| Allxy a întrebat:

e pacat sa porti verigheta pe mana dreapta daca nu esti casatorit, deci nu e sfintita prin taina sfintei cununii? am o cunostinta care isi doreste sa poarte verigheta, pana la urma daca nu e sfintita e doar un inel, gresesc?

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.de ce sa fie pacat?
ai dreptate. daca nu e sfintita...e doar un inel!

| PetreConstanta a răspuns:

Este sigur ceva sentimental si trebuie sa-i respecti hotararea Conteaza daca este sfintita Conteaza ca pentru aceea persoana reprezinta ffff mult Sfatul meu este sa lasi persoana in pace Face ce doreste Nu este pacat sa porti verigheta unde ai auzit tu asta Lasa omul in pace si vezi-ti de drumul tau