| Yasmin875 a întrebat:

Este adevărat că femeile fumătoare nasc copii nebuni? Eu fumez de când aveam 13 ani(acum am 17 ani).Când eram mică mereu stăteam în miros de țigară deoarece toată familia mea fumează, mai puțin mama. Tata fumează 2 pachete de țigări pe zi.Eu nu fumez așa mult, fumez 5-6 țigări pe zi. Tatal meu cumpără foarte des băuturi alcoolice și eu beau un pahar sau doua de whisky,sampanie,vin,visinata(mă rog, ce aduce el) aproape în fiecare noapte.Credeți ca este o problemă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Traieste-ti viata. La MAXIM. Omul cu atat ramane, vorba Mirelei Petrean in cantecului ei : "Cu ce m-am ales in viata" Cu ce m-am ales în viaţă
Cu ce m-am ales în viaţă
Ce-am băut, ce-am mâncat şi cu ce am strâns în braţe
Continuarea rationamentului si al mesajului meu, presupun ca-l intuiesti. big grin happy

35 răspunsuri:
| Vlad_Stan_2001 a răspuns:

Nu cred

| lpavel a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Si guta canta o piesa cu aceste versuri big grin

| tehno125482 a răspuns:

Ca sa ai setul complet incepe sa te si drogezi.asa oficial ti-ai distrus viata.

| aXy99 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa te lasi de fumat. Daca nu acum, macar inainte sa te apuci sa faci un copil. Il va afecta. Evident ca nu va fi nebun, dar e posibil sa aiba diverse probleme de sanatate din cauza nicotinei si celorlalte substante chimice toxice din componenta tigarii.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e adevarat. Fumatul in timpul sarcinii va duce la un copil mai mic (in inaltime si greutate) si cu un coeficient de inteligenta mai mic. Cat despre alcool, evident ca nu vei bea daca esti isnarcinata (daca ai contact sxeual neprotejat si nu stii daca ai ramas sau nu insarcinata, pur si simplu nu te atingi de alcool pana nu afli cu certitudine ca nu esti)