| anonim_4396 a întrebat:

Buna, de ce fetele din ziua de azi se dau mari si tari ca beau băuturi alcoolice, înjură ca la usa cortului si ca fumează si eu sunt fata si nu fac asta..adica pentru o fata nu e prea frumos sa faci asta.

Răspuns Câştigător
| B3HappyN0Worry a răspuns:

Bună! Și eu sunt de aceeași părere ca tine și nu înțeleg de ce unele aleg să facă asta doar ca să se laude. Dar din păcate societatea se schimbă în tot mai rău de la generație la generație. Bravo ție că nu o lași să te schimbe și pe tine! Eu te apreciez că faci asta, ține-o tot așa! happy
Ai întrebat de ce fac asta. Clar răspunsul e: ca să fie în centrul atenției. Dar nu înțeleg de ce ar vrea să fie în centrul atenției făcând lucruri de genu', în loc să rămână cuminți și să fie observate doar de cine trebuie, de persoane care li se aseamănă. happy Nu știu vârsta ta, dar asta te avantajează mult și la băieți. Fiind așa, îi atragi mai mult pe cei cuminți, care vor ceva serios, nu pe cei care caută doar fete prostuțe pentru o noapte și gata. Privind logic asta, dacă au putut fi prostite de alții să ajungă să fumeze, bea, etc, clar sunt ușor de prostit și de băieți.
Deci sfatul meu e, rămâi exact așa cum ești și nu te schimba niciodată pentru nimeni sau chiar pentru atenție. Făcând asta, vei fi apreciată doar de persoanele potrivite care probabil nu te vor face să suferi. happy Have a nice day!

16 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Am fumat, am baut. am fost prin discoteci, cluburi, ao fost un destrabalat, am abandonat scoala, si multe alte prostii.Ideea e ca mai devreme sau mai tarziu te dai cu capu de pereti.Adolescenta e o perioada frumoasa in care te crezi buricul pamantului.Mai dura e trezirea la realitate.Numai incerca sa intelegi. Unii sunt mai timizi, alti mai cu sange in oua.De parte si de alta, toti ajungem sa ne dam cu capu de pereti.Pana si soricei de biblioteca care ajung sa fie sefi sau directori.Nimeni nu scapa, soarta ne'o trage la toti. Fi relaxat.

| RAY a răspuns:

Tu esti o printesa inchisa intr-un castel si bei doar apa si fumezi oxigen, lasa fiecare sa faca ce vrea, nu cred ca asa sunt multe, exagerezi si tu acum sau esti timida, invidioasa pe altele ca au iubiti frumosi in timp ce tu nu ai

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Si vapeaza dioxid de carbon.

| Nimeni243 a răspuns (pentru RAY):

Să știi că nu ai un caracter potrivit. Le influențezi rău pe fetele mai mici. Nu vreau să fiu jignită, și nici să jignesc, însă nu este un comportament adecvat atât băieților, cât și al fetelor. Nu este bine ce faceți. Se duce de râpă lumea asta.

| lilith16 a răspuns (pentru RAY):

Nici macar nu ma cunosti, crede-ma ca pe fetele pe care le cunosc si fac chestii de genu nici nu le suporta baietii si le zic c*rve. daca te simti e problema ta, am dreptul la opiniewinking

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Da sunt o curva si sunt fericita, cu pasarica mea mi-am facut vile, masina mercedes si conturi de milioane de euro

| Violleta2022 a răspuns:

Nu toate fetele fac asta, doar cele fara educatie si bun simt.

| Justme1997 a răspuns:

Sunt nesănătoase (alcool, fumat) dar sunt la fel de rele și pentru băieți, de ce este așa diferit când o face o fată? Și înjuratul este la fel de urât pentru ambii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar pentru un baiat, de cand e frumos sa faca asta te intreb?
Pentru ca sunt tute, se lasa influentate de niste betivi si alcoolici cocalari.

| deadhoe a răspuns:

Lasă-ne mă omule cu ce e frumos și cu ce nu. Facem ce vrem indiferent daca suntem fete/baieti. Zici tu asta acum, dar hai sa te vad peste cativa ani.winking

| ParisHilton a răspuns:

Firea lor, nu poti sa le schimbi.

| Nimeni243 a răspuns:

Nici eu nu înțeleg...

| aleton a răspuns:

Dorinta de apartenenta si ratiunea limiata in a lege ce e bine le face face sa fie asa. Fete si baieti, sunt manipulati prin media si grupuri sociale si le sunt induse vicii pentru a fi usor controlabili la munca, vot, cumparaturi etc. Lipsa informatiilor de calitate ii conduc catre control. Daca persoanele nu ar avea vicii si modele proaste, ar cadea o intreaga industrie (tutun, alcool, media, etc). 5% din populatie isi foloseste rationamentul logic, se pare ca faci parte din cei 5%. Felicitari, dar iti va fi greu cu cei 95% de langa tine laughing

| lilith16 a răspuns (pentru aleton):

laughing)) asta e bunalaughing))))

| SalutTPU22 a răspuns:

O fata nu trebuie sa faca asa ceva, parerea mea, eu ca baiat nu consum bauturi alcoolice, nici tutun si nu mi ar placea deloc sa am o prietena care bea sau fumeaza