| Acasel a întrebat:

Sallut! Imi puteti spune cat alcool contin urmatoarele bauturi:
Vinul,Berea,Coniacul,Cocteil,Gin,Palinca,Rachiu,Rom,Tequ ila,whisky,Votca,VIn Fiert,Tuica,Zmeurata,Sampanie,Visinata, Ciresata? Macar Spuneti la care Stiti.Si Inca o Intrebare.Palinca e Mai tare ca whisky-ul? Funda, Evident

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Vin:12,5-13,5%
Bere:5-7%(imi pare ca silva bruna e cea mai tare)
Coniacul:38 – 50 vol %(cel de calitate)
Cocteil: o gama extrem de variata deoarece se poate face cocteil din aproape orice bautura alcoolica
Gin:40-45%
Palinca:40-pana la 80%(daca e dublu rafinata)
Rachiul:In jur de 40%
Rom:40-50%
Tequila:40%
Whisky:40%
Votka:35-50%
Tuica:in jur de 40%
Celelate sunt bauturi ceva mai slabute, pentru femeihappy
Palinca poate fi mai tare ca whisky-ul daca e dublu rafinata big grin

2 răspunsuri:
| Undal a răspuns:

Scrie pe sticle, pot avea diferite valori depinde in functie de cum a fost facuta.Depinde de palinca...dar in principiu nu, in schimb horinca ar avea sansehappy

| David_Alex_2001 a răspuns (pentru Undal):

Pe tuica de la mamaie nu scrie. Am baut ieri o sticla cu cineva si ne-am facut prea mangalaughing