| Alphabeat a întrebat:

Am 16 ani iar peste 3 saptamani se apropie majoratul surorii mele. Majoritatea invitatilor au in jur de 16-17-18 ani. Eu nu beau in general si nici nu fumez, "activitati" pe care mai mult ca sigur le va face mai toata lumea. Ideea e ca eu ma voi ocupa de lista cu "bauturile" pentru ca am mai fost la petreceri asa mai nebunesti si mi-am facut o idee de ce s-ar consuma. Precizez ca vor fi maxim 30 de invitati. As vrea deci sa va cer 2 pareri. In ceea ce priveste "lista" de bauturi ce se vor consuma m-am gandit sa iau absolut vodka, sampanie (doar pentru noroc la inceput de petrecere) si ceva mai light (pe langa clasicele bauturi non-alcoolice). Cei din clasa lui soramea sunt cam betivani laughing Zic asta in ideea ca weekend-urile s-i le petrec in pub-uri din lipscani precum si in cluburi "smechere". Unii dintre ei nu au limita (adica beau in prostie) si evident ca beau pana vomita. As prefera sa nu am parte de astfel de incidente neplacute si sa iasa o petrecere cat mai reusita si frumoasa. Ce bauturi imi sfatuiti sa iau si in ce cantitate (adica sa fie suficient pentru toata lumea)? Asta unu la mana. In al doilea rand, eu cum am precizat mai sus, nu consum alcool in general, adica dupa doua pahare de sampanie ma fac muci ca nu am rezistenta si nici nu sunt "fan" alcool (asa cum e si normal) si in schimb am stomacul cam sensibil. Avand in vedere ca e o petrecere "wow" si asa mai speciala, ma gandeam sa incerc si eu ceva nou. Credeti ca daca beau un sfert de pahar de sampanie, iar dupa care o sa beau jumatate de sticla de desperados o sa ma ia ameteala? Nu am baut in viata mea desperados dar multi mi-o recomanda si cred ca e mult mai bine decat sa iau o gura de vodka cu suc laughing Banii nu sunt o problema si as prefera sa fie servite numai bauturi de calitate (spre exemplu, pentru sampania de noroc ma gandeam sa iau Dom Perignon si/sau Moet). Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi laughing Multumesc frumos si evident, clasicul "dau funda"! laughing

Răspuns Câştigător
| lorry17 a răspuns:

Da eu iti recomand sa nu consumi.
Sunt fata si foarte sensibila la bauturi alcoolice
Dupa un pahar de alcool de oricare n-ar fi el ma ia ameteala, simt pin stomac ca parca ma arde, si sunt cazuri cind curge singe din nas
Eu iti recomand sa ramii asa cum esti caci esti ok.
In lista de alcool...include cum ai zis tu: ceva cu nu prea alcool
Spre exemplu bere fara alcool

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La astfel de petreceri multe fete ajung să îți piară virginitatea din cauză că se îmbată iar băieții profită de ele. Desigur, fiecare fată zice că nu i se poate întâmpla ei asta, iar, după ce chiar i se întâmplă, va tăcea din gură ca să nu se facă de rușine. Sfatul meu este să nu faci nimic ce nu vrei să faci și ce nu îți place să faci doar ca să fi acceptată de asta, făcând ceva ce nu este inerent naturii tale, acel ceva nu îți va aduce plăcere, îți va crea necazuri și te va face să nu te simți tu însuți, și cu sigurnță acel ceva te va schimba. Fi naturală, nu face compromisuri de dragul altora.

| DaianMarian a răspuns:

I-a frate bere, ceva radler pentru mai,, light,, si la petreceri merge bine Jack Daniel's. have fun