| Bya132 a întrebat:

Eu, ştiu, pun intrebari aiurite unori dar, asta cred ca le intrece pe toate, de ce s-au inventat temele? La ce folosesc, ca eu una nu înteleg. Poate ca ajută la ceva, iar eu nu imi dau seama.Chiar vreau sa aflu poate măcar am un motiv să la fac.

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Dincolo de faptul ca temele ajuta la fixarea cunostintelor predate la scoala fiindca inseamna aplicare practica a unor cunostinte teoretice, efectuarea de teme are si scopul de a forma la copii obisnuinta de a se achita de sarcini.Atunci cand va fi adult cu responabilitati, un copil care-si efectueaza constiincios temele, va fi si un corect profesionist.Stii si tu"Ziua buna se cunoaste de dimineata", iar un elev sarguincios va fi un adult harnic. Numai bine.

4 răspunsuri:
| Myssteriusthanlife a răspuns:

Pai inveti ceva in clasa si ca sa le intelegi si sa le rezolvi mai bine iti da niste teme pentru acasa

| Shuellen a răspuns:

Ca sa-ti fixezi anumite cunostinte pe care le-ai dobandit in clasa.Mai multe teme inseamna mai mult exercitiu si mai multe cunostinte care ti s-au predat in clasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Pai ca sa nu uiti ce ai facut in clasa, profesorul iti da teme ca sa nu pierzi ideea, dar eu cred ca este o prostie! Adica, elevii din ziua de azi sunt ca niste robotei, fara minte, doar tocit!

Pa, pa.

| Armyanka a răspuns:

Sa vadă dacă ai înțeles