| ღSคภ๔яค a întrebat:

Buna tpu.La inceutul lunii am comandat ceva de pe amazon.uk,insa produs vine respectiv din China. Zilele astea a ajuns in tara in capitala,, iar apoi l-a trimis la Deva (de 2 zile tot sta la Deva). Intrebarea mea este daca va trimite coletul meu la adresa unde stau,sau va trebui sa-l ridic de la Deva? Nu e prima oara cand comand de pe amazon uk,si produsele ce le-am luat au venit direct acasa,dar acele produse erau de acolo din tara, nu din China...

4 răspunsuri:
| ღSคภ๔яค explică:

Pai este un colet extern adica din HongKong parca, nu are valoare mare, dar l-am comandat de pe Amazon.uk.Nu am pus Deva, eu stau in HD, dar destul de departe de deva (90 de lei dus-90 de lei intors, drumul pana acolo), asa ca de cat sa dau atatia bani pe drum pentru a ridica un colet pitic mai bine il las...

| IsabelaIssa a răspuns:

Poti sa suni la posta de acolo din Deva si sa intrebi.

| PengiunS a răspuns:

Pai daca l-ai comandat pe adresa ta, cum sa il ridici din Deva? locuiesti in acest oras? Cand l-ai comandat banuiesc ca nu ai ales optiunea ridicare de la sediu.

| PengiunS a răspuns:

Eu zic ca nu e normala treaba asta, coletul trebuie sa iti ajunga acasa daca nu suna la posta in Deva cum zice Bella sa vezi ce se intampla.