| CatalinOprea20 a întrebat:

Buna TPU, m-am schimbat de pe tigari pe vape si as vrea sa va intreb daca fumul si mirosul de la vape dispar repede, nu imi dau seama, cel mai bun raspuns are funda!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La tigara obisnuita (din tutun), periculos este componenta de gudron care este ca smoala si se depune in plamani, ceea ce il face mai periculoasa.
Tigarile elctronice ard ulei de glicerina, care face fum spectaculos (e plin de aburi).

| Violleta2022 a răspuns:

Nu dispar, ca se cunosc pe plamani!
Cu fiecare fum tras cateva celule ale plamanilor mor...si asa apar gauri si curand boli nimite "popcorn lung disease" care duce la boli ireversibile de plamani, cancer pulmonar si moartea.

https://mdspiro.com/......corn-lung/

| Wr3nch a răspuns:

Din aer da, cat privește linkul pus de Vio, nu sunt dovezi conclusive. Daca folosești lichid calitativ o sa fi ok.

| RxTx a răspuns:

Tu fumai ca sa mirosi a țigări pe post de parfum?

Astea vape se spune ca sunt mult mai sănătoase
Nu mai înghiți chiar asa toate toxinele
Ci sugi doar drogul din țigare
Trebuie sa recunosti ca tr droghezi ca țigările sunt un drog
Asa spune medicina
Asa că tu poti să bagi in tine doar drogul din țigări fără să mai bagi gudron monoxid de carbon
Si alte otrăvuri!