| Geoops a întrebat:

Ma puteti ajuta cu ceva? Trebuie sa fac un jurnal amuzant ca "jurnalul lui nate. Intaiul intre pusti", Titlu ar trebui sa fie "jurnalul unei pustoaice" sau ceva asemanator. Ati putea sa-mi dati niste expresii sau ceva pe care as putea sa le folosesc? Dau funda. :-)P. S. Am nevoie de raspuns cat mai repede

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna cred ca te-ai saturat de aceleasi raspunsuri...de aceea iti voi explica pe sleau totul: Bineinteles ca nu toate tipele sunt la fel dar le poti incadra in grupele: rock, trendy, sport, discreta
*Tipa rock: este o fata cool care stie ce vrea!
Este o tipa cu foarte multa incredere in ea si nu se lasa intimidata foarte usor! Este capabila sa gandeasca de una singurasi nu se fereste sa-si faca cunoscute opiniile. Este o fire independenta si asta se reflecta si in jurnalul ei.
Cum arata jurnalul ei: Obiectivul ei este sa nu fie ca celelalte fete. Cu culori indraznete si modele noncomformiste, majoritatea lucrurilor scrise codate si simboluri, desenele usor emoiste iar subiectele inedite din care sa citesti cu pofta:body&soul love&sex, topurile melodiilor preferate si urate, ale baietilor draguri(acestia se pot incadra in:glumetul, tocilarul, sportivul, artistul) cele mai nebunatice lucruri patite, oricum la acest capitol fata rock are o groaza de idei si poti fi foarte inventiv nu uita ca vocabularul sa fie deschis de cartier cu cuvinte mai mult sau mai putin ortodoxe, emoticoane si...de ce nu? Am observat ca fata de genul rock isi mai scrie si scopuri pe care mai devreme sau mai tarziu le va bifa.
Chestiile iubite motivate in jurnal:
Clar! Tipa scrie si lucrurile iubite de ea in care se incadreaza: rujul rosu, MP3 Player-ul, oja neagra,gri, fixativul, creionul dermatograv negru, filmele de groaza, concertele in aer liber in care se distreaza pe cinste, complimentele sunt ca este super simpatica si ca este muzicala.
P.s: scrisul ei este mare si evidentiaza semnele de punctoatie scrie inclinat in dreapta.
*Tipa trendy: stie mereu ce este in trend si primeste foarte des complimentre pentru stilul ei. Lipsa de icredere in propria persoana? In casul ei, nu este vorba de asa ceva! Ea sta foarte bine la capitolul acesta!
Cum arata jurnalul ei: culorile sunt extra exotice si nu glumeste cand vine de ele, iar neonul nu lipsestehappylucrurilor scrise codate si simboluri, limba engleza este la putere aici iar sintagmele scrise englezeste sunt super colorate, subiectele inedite din care sa citesti cu pofta:body&soul love&sex, topurile melodiilor preferate si urate, ale baietilor draguri(acestia se pot incadra in:glumetul, tocilarul, sportivul, artistul)Din nou aici poti avea milioane de idei vocabularul stralucitor, matur, mereu in trend, profesionista in arta conversatiei de aceea si baietii intorc mereu capul dupa ea! De ce nu? Am observat ca fata de genul rock isi mai scrie si scopuri pe care mai devreme sau mai tarziu le va bifa.
Chestiile iubite motivate in jurnal:
Clar! Tipa scrie si lucrurile iubite de ea in care se incadreaza: trusa de machiaj, aparatul foto, oja turcoaj, ciclam, fondul de ten, placa, ii place sa se intalneasca cu fetele si sa mearga in oras unde se uita dupa baieti frumosi, la filme este important sa fie unul nou si sa aiba critici bune! Apropo stilul etno nu-l evita din contra ii place.Complimentele primite cel mai des? Extrem de multe...
P.s: scrisul ei este mare dar normal nu la fel de mare ca al tipei rock si spre deosebire ca tipa rock ce scrie inclinat in dreapta,ea scrie drept si repezit, literele usor separate, nu evidentiaza semnele de punctoatie!
*Tipa discreta: delicata, feminina, mereu cu zambetul pe buze. Ce mai, este o adevarata raza de soare! Este o fata dulce si ii place sa fie simpatizata de cei din jur. Iar cand vine vorba de baieti, ea este cea care trezeste in ei dorinta de a o proteza! Stie cum sa se prezinte astfel incat sa-si puna in valoare feminitatea, insa fara a exagera.
Cum arata jurnalul ei: Nuantele de roz si lila-ele sunt culorile recomandate pentru ea! Adora sa decoreze totul cu inimioare, floricele si linii spiralate(asta tradeaza ca este o tipa romantica), pasarele, semul pacii, fundite, sclipici, paiete, pietricele colorate frumos, stelute, iepurasi, subiectele sunt de asemenea:body&soul love&sex, topurile melodiilor preferate si urate, ale baietilor draguri(acestia se pot incadra in:glumetul, tocilarul, sportivul, artistul)In aceasta categire a fetei discrete ea vorbeste frumos, politicos si parca vad cum se da cu ruj roz si apoi stampileaza foaia dupa care imbiba in ea parfumul ei preferat din care nuantele florale sunt extra.
Chestiile iubite motivate in jurnal:
Clar! Lucruri dargutele si scumpele care ar fi si un veriatabil new-dark sa se imoaie: fotografiile familiei, peria de par, oja rosie, oja roz sidefat, mascara, fardul de obraj, ii place sa mearga la inghetata cu prietena ei cea mai buna, filmele romantoice, de dragoste.Complimentele primite cel mai des? Ce par frumos ai, ai un zambet dragut
P.s: Ea scrie extrem de micut, dar ordonat incadreaza frumos ca si cum ar fi un referat sau o lucrare importanta!
*Si ultima categoria tipa sport nu ii mai fac descriere fiindca deja ma doare mana:doricum te-ai prins din titulupot spune doar atat: fetele nepretentioase ca ea sunt super! Sunt prea obosita sa mai dezbatem subiectu desi ar trebui sunt multe de spus tot din descriere trebuie mentionat si ca are o frumusete naturala si un aspect fizic grozav iar baietilor le place asta... Jurnalul:simplu... fara simboluri, scris codat iar scrisul de asemenea mic dar nu le fel ca al discretei., nu-i de mirare ca nu se preaomoara cu,, impopotonatul''paginilor la ea cea mai sofisticata chetie este o bratara cool din piele sau cele foarte simple sunt ok pentru eahappy
Ok asta a fost de folos!