| ღRarityღ a întrebat:

mai stie cineva niste legende de groaza?

Răspuns Câştigător
| SouthOfHeaven a răspuns:

Sotul si sotia proaspat casatoriti se intorceau de la petrecerea lor, noaptea. Ploua cu galeata. Pe drum, ei vad o fata care era imbracata subtire. Cei 2 soti se ofera sa o duca pe fata acasa cu masina. Sotia ii imprumuta geaca ei fetei si o intreaba spre ce drum trebuie s-o ia ca sa ajunga acasa la ea. Fata le explica, dar, cand ajung acasa la fata, fata numai era in masina. Cei 2 soti bat la usa, unde raspunde un om batran. Cei 2 il intreaba pe batran daca acolo locuieste o fata... Omul le spune ca fata lui a murit de mult si le arata cimitirul unde este ingropata. A doua zi, cei 2 viziteaza mormantul fetei, iar femeia gaseste geaca care i-a imprumutat-o fetei pe crucea mormantului.
Sper ca ti-a placut! happy

5 răspunsuri:
| lumeamea a răspuns:

1.
Legenda jocului Polybius este destul de cunoscuta online si vorbeste despre un misterios joc de tip arcade in genul Space Invaders care avea capacitatea de a produce dureri de cap, ameteala si cosmaruri jucatorilor. Ipotezele sustin ca ar fi fost un experiment al armatei, insa varianta cea mai credibila face referire la experimentarea cu grafica vectoriala primitiva.
2.
http://www.tpu.ro/......ddozaurrr/

| Coryyyyy a răspuns:

Umbla pe site-ul asta. http://www.spectrulrealitatii.ro/

| Archy37 a răspuns:

Masacrul din Texas, The Rit

| Py a răspuns:

3. Decoratia uimitor de realista
Mitul: Ceea ce se credea a fi o decoratie tipica de Halloween, reprezentand o femeie agatata de creanga unui copac, se dovedeste a fi o sinucidere get-beget.
Realitatea: In orasul Frederica din Delaware, o femeie in varsta de 42 de ani s-a spanzurat de un copac aflat in apropierea unui drum foarte aglomerat. Corpul a atarnat acolo pana a doua zi, timp in care a fost vazut de multi trecatori care credeau ca au de-a face cu o simpla decoratie de Halloween

| io02 a răspuns:

Intr-o buna zi 2 prietene se plimba prin cring.Cringul era intunecat si plin de animala infricosatoare. Fetele gasira un luminis frumos.El se facu dintr-o clipa intunecat copacii gemeau, plingeau, se tinguiau. Fetele s-au speriat de groaza.Cind-colo aparea disparea un necunoscut.Necunoscutul parea ceva ciudat. Fetitele s-au apropiatde necunoscut.Capurile fetelor stateau atirnate pe copaci.