| Sylvye a întrebat:

Maine incepe scoala, asa ca hai sa facem o lista cu motivele pentru care nu vrem sa merge. laughing Incepeti voi.

34 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu vreau sa merg pentru ca ma joc gta V laughing

| darrio2007 a răspuns:

Scrie tu lista si eu o aprob.

| Alyra a răspuns:

Bună!
1. Rămâne mai puţin timp pentru dormit.
2. Va trebui să învăţăm pe de rost lucruri care nu ne interesează.
3. Compuneri/Eseuri straight face
4. Teste neanunţate.
5. Cică n-avem voie cu unghii lungi straight face
6. Prea multă lume.
7. Colegi enervanţi.
8. Profesori stresanţi.
9. Prea mult stres în general.
10.Nu-s sigură că mai ştiu să ţin un creion în mână. thinking
11.Sunt cea mai urâtă din şcoală...
12.Ora de info. straight face
13.Ed. fizică şi norme prosteşi
14.Plictiseală.
15.Practic, şi faptul că trebuie să ies din casă intră pe lista asta.
Eh, continuă tu.

| CautNume a răspuns:

Ori fi multe motive pro si contra.Dar mie, sincer, imi e frica sa nu iau paduchi straight faceCine stie ce tarani se gandesc ca noi toti vrem insecte-n cap si vin la scoala cu ei.

| Wehrmacht a răspuns:

Singuru' motiv pe care l-am gasit... : Vreau sa raman in scoala cealalta.Era bine daca avea si 9-12 acolo.

| OnuOnulică a răspuns:

Eu am inceput bine.

| Duucu a răspuns:

1)Profa de franceză, care acum mi-e dirigintă... o detest din adăncul ventriculelor
2)Prea multe ore plictisitoare și lecții care pe mine nu mă ajută cu nimic, nicăieri
3)Colegi de tot rahatul, de la care ți-e frică să nu iei tot felul de boli
4)Tot despre colegi - comportament de rahat și bătăi fără motiv (d-asta vreau să port un cuțit cu mine...)
5)Teme pentru acasă care ne ocupă doar timpul
6)Frig în clase
7)Uniforma p**** mele, că-mi vine să o omor în chinuri pe directoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa dau ochii cu profu de istorie pe care il detest. E indeajuns.

| Clauvdgg a răspuns:

An greu... examene.
Profa de mate x_x

| Killeramaster a răspuns:

Cu toate că a trecut 15 septembrie, hai mă rog :
1) Ore plictisitoare
2)Multe teme
3)Multe materii (mai taie din ele dă-le dreacu! )
4)Prea mult de reținut
5)Teste nenunțate *f*ck my life*

| LiimeXdx a răspuns:

1.Mie imi place scoala.
2.Imi place sa invat.
3.Am colegi nebuni laughing

| Nicu47 a răspuns:

1.trezit de dimineata
2.mers pe jos pana la liceu
3.ore plictisitoare
4.profesorii rai cu elevi
5. teme, teze, ascultari, referate scrise de mana minim 10 paginilaughing

| RΔϟVAη a răspuns:

1.Profesori nebuni
2.Prea multe teste, ascultari, teme si lucruri de retinut.
3.Ore plictisitoare
4. Diriginta tacanita.

| Mihai239 a răspuns:

Motive
1) avem uniforme
2 ) ore plictisitoare
3) scoala mea e departe asa ca trebuie sa merg pe jos
4) mult prea multe teme
5) prea multe materii
6) prea multe de retinut
iar 7 cel mai important - profesori

| zurick a răspuns (pentru Mihai239):

1.Pe noi nu ne obliga sa purtam uniforme
Vrea doar culori decente
2. teme, teste, somn (sa nu adorm in banca laughing)

| Mihai239 a răspuns (pentru zurick):

Exact, scolii ii pasa mai mult de uniforma mea decat de educatia mea

| zurick a răspuns (pentru Mihai239):

Adevarat...
La noi in scoala daca exista 3 persoane care sa poarte uniforma scolii...Iar camasa port cel mai mult aia de la 1-4.De isigna am pierdut-o din prima zi

| Mihai239 a răspuns (pentru zurick):

Eu in clasa 1 ma punea mama sa imi pun uniforma, costum din ala negru camasa si papion. Ce conteaza daca avem uniforma sau nu

| zurick a răspuns (pentru Mihai239):

Suntem mai destepti daca avem uniforma.Ce stii tu...

| Mihai239 a răspuns (pentru zurick):

laughing

| zurick a răspuns (pentru Mihai239):

In ce clasa treci?

| Mihai239 a răspuns (pentru zurick):

A 7-a si acum ca ma gandesc bine vreau la gradinita

| zurick a răspuns (pentru Mihai239):

Eu cand eram la camin doream asa de mult sa merg la scoala nu stiu de ce...Ce gandeam eu oare atunci?
Si eu trec tot in a7-a.
10 raspunsuri la intrebarea asta sunt doar gratie noua...

| Mihai239 a răspuns (pentru zurick):

laughing noi am avut pe una la geografie care tipa si cand spunea pamantu ne zicea de fiecare data cu p mare ne scuipa
bine ca nu stateam in primul rand

| zurick a răspuns (pentru Mihai239):

Profa de engleza prefera romana ca altfel n-am fi inteles:
''Luavar dracu pe romaneste!''

| Mihai239 a răspuns (pentru zurick):

laughing) la noi face odata profu' de mate,, V-am injurat eu vrodata pe voi, tampitilor?"

| zurick a răspuns (pentru Mihai239):

laughing noi am desenat pe tabla inainte cu vreo 2 minute pe tabla niste sani si alte organe, intelefi tu la ora de religie misto, nu?

| Mihai239 a răspuns (pentru zurick):

La ora de religie nici nu indraznim de ia de perciuni laughing

| zurick a răspuns (pentru Mihai239):

Noi avem unul de religie care ne lasa sa ne batem joc de el...Ce-i la ora lui...

| Mihai239 a răspuns (pentru zurick):

laughing

| zurick a răspuns (pentru Mihai239):

Va trebui sa suport ora de matematica acum(habar n-am cu cine am sa fac), aveam un prof tare misto ce se mai rade la ora lui si in afara orei si mai si invatam

| XdHubaBuba a răspuns:

Buna happy...=]]] Urasc scoala..desi spun ca o iubesc la toata lumea x_X

| vama a răspuns:

1. toti ma bate la scoala rolling on the floor
2. profesori prea rai I don't want to see
3. multe TEMEEEE
4. a bagat 7 materi :O
5. ore plictisitoare...
6. uneori trebuie sa mergem pe jos
cam atatea rolling on the floor

| BlackBlush a răspuns:

1. Nu vreau sa imi revad diriginta( anul trecut a avut mereu cate ceva de comentat si nu ii convenea nimic niciodata). 2. Nu imi doresc sa imi revad o mare majoritate din profesori( exceptie fac cei care te inteleg cand nu ai invatat si nu te asculta, care nu fac prezenta mereu, care te invoiesc chiar si la scuzele cele mai banale gen" mama nu are cu ce intra in casa, cheia e la mine, pot pleca?", si mai ales cei cu care poti sta la o tigara sau o cafea dimineata) 3. Nu vreau sa scriu teme. 4.Prefer sa fac alt ceva decat sa stau 6 ore pe un scaun si sa scriu sau sa ascult lectii.5. Mi-am pierdut cravata de la uniforma. 6. Trebuie mereu sa nu uit sa imi pun in geanta o camasa alba sau albastra ca sa pot intra in scoala. 7. O sa trebuiasca sa imi fac ghiozdanul in fiecare dimineata( exceptand weekendurile. Cam astea ar fi cele mai importate, oricum exista si argumente pro pentru mersul la scoala.