| Pauliici a întrebat:

Mi-ar trebui niste intrebari de cultura generala...(cu tot cu raspuns)
Ce ziceti? M-ati putea ajuta?
Cea mai buna/cele mai bune intrebari primesc fundita.
:*:*:*

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Iată trei întrebări: 1)Simbolul orașului Bruxelles este: a)Statuia unei păsări.b) O statuietă intitulată „BĂIAT URINÎND".c)Palatul Congreselor.d)O piață publică. Răspuns=b 2)Cine a fost Carmen Sylva? a)O fostă mare actriță.b) Numele de poetă al Reginei Elisabeta a României. c) Prima femeie pe Mont Blanc. d) O fostă mare gimnastă. Răspuns: b. 3) Organul de cîntec la păsări se numește: a) Tril. b) voce.c) sirinx. d) ancie. Răspuns: c.

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Îți dau e 100 dacă îmi spui pentru ce îți trebuie.

| Adina77 a răspuns:

Care-i cel mai rapid om care a ajuns pe Luna?
Un somalez care s-a jucat cu elsticul de la chiloti!

| Pauliici explică (pentru Adina77):

laughing) Am avut ce rade! dar asta e cam...gluma big grin
Eu vreau intrebari de cultura generala/intrebari capcanatongue
Totusi, mersi mult pentru raspuns! happy

| Pauliici explică (pentru corolav):

Multumesc mult! :X:X:X

| corolav a răspuns (pentru Pauliici):

Iată trei întrebări: 1)Simbolul orașului Bruxelles este: a)Statuia unei păsări.b) O statuietă intitulată „BĂIAT URINÎND".c)Palatul Congreselor.d)O piață publică. Răspuns=b 2)Cine a fost Carmen Sylva? a)O fostă mare actriță.b) Numele de poetă al Reginei Elisabeta a României. c) Prima femeie pe Mont Blanc. d) O fostă mare gimnastă. Răspuns: b. 3) Organul de cîntec la păsări se numește: a) Tril. b) voce.c) sirinx. d) ancie. Răspuns: c.