| Tronciu_Matei_1999 a întrebat:

Mi-ati putea spune va rog, cum as putea sa deschid un server in lan pe minecraft pocket edition? nu conteaza ce versiune dar mai favorabil pe 0.8.1

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

Ca sa poti juca Minecraft Pocket Edition cu prietenii pe acelasi server este nevoie in primul rand sa fiti conectati cu totii la aceeasi retea Wi-Fi. Mai apoi cel care are serverul pe care doriti sa jucati trebuie sa se asigure ca serverul este vizibil. El intra pe server, apoi ceilalti intra la "Join Game" unde le va aparea lumea respectiva. Intra pe ea si dati drumul la joc impreuna. Nu uitati, trebuie sa fiti conectati la acelasi Wi-Fi! Bafta!

| Tronciu_Matei_1999 explică (pentru Mario1999):

Iti multumesc mult! acum pot juca cu fratele meu mai mic si ne distram de minune! asa ca ai funda!winking

| Mario1999 a răspuns (pentru Tronciu_Matei_1999):

Cu placere! Distractie placuta!