| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!
(Nu te băga dacă nu-ți convine, nu e pentru tine, dacă nu vrei)
Pentru că eu sunt PRO relațiilor de orice fel pe diferite site-uri, PRO comunicării virtuale, țin să amplific lucrurile.
Haide să ne cunoaștem, poate instigăm persoane spre a ne cunoaște sau suntem instigați. Poate unii sunt curioși de persoana noastră și n-au avut ocazia să ne știe. Poate ne găsim neamurile, poate ne mai aducem un dușman (așa ne dăm și noi seama cât de preocupați sunt unii de noi).
În ce va consta? Fiecare se descrie, cât mai limpede, prin enumerarea însușirilor lui. Nu trebuie să fie neapărat concrete. Fiți sinceri, altfel n-are rost.
Am să încep chiar eu:
- Sunt fată, am 18 ani, maramureșeancă;
- Adorm mereu pe spate cu mâna pe abdomen, după zeci de minute pe lateral;
- Am terminat anii de colegiu mereu pe locul I;
- Sunt creață, ochi căprui și am un nas micuț;
- Sunt deschisă, directă, uneori tupeistă;
- Sunt bisexuală;
- Am o răbdare de fier, dar atunci când mi se taie omor și readuc la viață doar pentru a mai omorî o dată;
- Îmi place să socializez cu persoane deschise la minte și pe subiecte interesante;
- Mă îndrăgostesc greu, în urma pierderii încrederii în oameni;
- Scriu poeme, proză scurtă;
- Nu reduc doza de subiectivism;
- Zâmbesc instantaneu oamenilor care-mi zâmbesc;
- Mă modelez în funcție de persoana cu care interacționez, pozitiv sau nu;
- Privesc oamenii adânc în ochi odată ce ei mă privesc, rareori cedez prima;
- Mi se naște o latură agresivă odată ce oamenilor dragi mie li se face rău;
- Nu fumez, nu beau;
- Nu-mi place să dorm, mereu stau trează până târziu, dar odată ce adorm, dorm chiar mult dacă nu mi-e perturbat somnul;
- Sunt tăcută la început cu unele persoane, până le cunosc felul;
- Sunt puternic afectată de conflictele cu familia mea;
- Când mă enervez, atunci când îmi pasă foarte mult, plâng;
- Îmi place ciclismul, să gătesc;
- Cred în extratereștri și în Dumnezeu;
- Meditez;
- Analizez atent oamenii;
- Prefer rasa europeană când vine vorba de relații;
- Noaptea îmi ridică doza de sensibilitate, profunzime;
- Lupt din greu pentru visurile mele;
- Nu accept cererile de prietenie pe TPU;
- Ador oamenii sinceri;
- Am al doilea deget de la piciorul drept mai mare decât primul;
- Am o atracție, eu o numesc normală, pentru mortuar, sobru, sumbru;
- Nu-mi plac oamenii care, fără un motiv întemeiat, corectează alte persoane din punct de vedere gramatical, în ciuda faptului că se înțelege mesajul;
- Apăr, de cele mai multe ori, dreptatea, chiar dacă înseamnă să fiu contra aproapelui meu;
- Îmi place mult apa și valurile, ploaia și noaptea
etc.

106 răspunsuri:
| sir sanjei a răspuns:

Bărbat. 29 de ani. Imediat 30

Scursura in mediul online, un om extraordinar in viata privata.

Motociclist si pasionat de viteza

Dependent de adrenalina.

Pasionat de arme de foc cu glonț

Roackar până la moarte.

Ateu convins.

Detest oamenii care vor prea multe drepturi(Mai multe decât am eu)

Pasionat de tot ce înseamnă masini cu motoare termice, în ultima vreme dezvoltând o ușoară pasiune si pentru cele electrice.

Urăsc războiul, detest ipocrizia.

Sunt adeptul pedepsei capitale pentru anumite categorii de crime.

Imi place vara si căldura, imi plac apele curgătoare. Imi place noaptea senină cu stele.

Nu imi plac proștii!

Detest oamenii care își abandonează copiii!

Nu fumez, da' beau!

Si cel mai important, sunt îndrăgostit de o fată care mi-a schimbat viața, o fata care m-a făcut să descopăr lucruri pe care nu le cunoaștem despre mine. Este vorba despre micuța mea fetita, care in curând sper sa imi spuna Tata(încă nu vorbeste)

| sir sanjei a răspuns (pentru sir sanjei):

As mai adauga si game retard de înrăit

| Drimmero a răspuns (pentru sir sanjei):

Uite aici un om in toata firea, sa-ti traiasca fetita, sanatatea atat tie cat si ei,, s-o cresti!

| Satango a răspuns (pentru sir sanjei):

Wow! Mă bucur mult când văd atâţia oameni frumoşi, o paletă de culori, personalităţi diferite.
Interesant şi apreciabil să aflu că dincolo de o înfăţişare dură se află un om iubitor. Să fie sănătoasă fetiţa!

| WangLouis a răspuns:

E cam tarziu, dar acum am gasit intrebarea. Sincer si pe mine m-a mancat curiozitatea despre aceste lucruri. La inceput sincer nu-mi prea placeai dar acum, sincer chiar imi pari o persoana super de treaba si cu care as avea ce sa discut.
Nu cred ca te va interesa prea mult persoana mea, dar incerc.
Ma numesc Andreea, am 16 ani, sunt din Galati, am aproape doi fratiori( unul e pe drum). Locuiesc la tara dar, anul acesta cum am intrat la liceu am fost nevoita sa locuiesc si la oras, unde sincer nu-mi prea place, oamenii de la oras nu-mi plac. Admir serialele coreene, si de aici si visul de a ajunge in Coreea. Pot spune ca am niste prieteni pe care ma pot baza oricand, la scoala imi place sa stiu multe lucruri dar sa nu invat, de asta ma chinui cat se poate sa prind si sa inteleg din clasa pentru ca acasa nu prea pun mana, mai ales ca mama nu e langa mine. Nu sunt foarte sociabila dar, daca tu esti cu mine atunci si eu. Nu imi place sa incomodez persoanele cu care imi petrec timpul si... logic, cred in Dumnezeu si imi indragesc foarte mult bunicii. happy big grin

| Satango a răspuns (pentru WangLouis):

Bună! Ai putea să-mi spui ce te-a făcut la început să nu mă prea placi? Poate trebuie să retuşez ceva.
Şi mie-mi plac filmele coreene, mai ales muzica.
Eşti frumoasă.

| WangLouis a răspuns (pentru Satango):

Buna! Îti voi spune ce nu-mi place, dar sa stii ca nu tine de tine in mod special, am caracterizat putin urat, deci mie nu imi place rap-ul, doar din acest motiv la incelut te-am vazur asa...mai, nu genul care imi place mie. Asta tine de fiecare, si tie poate daca nu ti-ar fi placut filmele coreene m-ai fi caracterizat dupa cum le caracterizai pe ele, dar aici recunosc ca am judecat o carte dupa coperta, ceea ce nu e bine, deci nu e vina ta nu trebuie sa te schimbi. big grin

| Satango a răspuns (pentru WangLouis):

De fapt nu e tocmai genul meu. Am o latură bacoviană, cât şi eminesciană, depinde de stare.
Rap-ul e mult mai pe înţelesul tuturor, de asta am ales această temă atunci. Era absurd să provoc publicul la versuri de dragoste, în primul rând, nu erau sincere, iar eu detest minciuna.

| ØverTheRainbøw a răspuns:

Hmm

.Baiat

.19 + infinit

.Sunt o oaie

.Iubesc marea

.Si roscatele

. Pall Mall Albastru

. Doar bere

.Mi-am denumit cainele Fwtea

. Visez la o terasa langa plaja, undeva prin Jamaica

.Imi place sa stau treaz noaptea, pentru ca e multa liniste

. Stau singur de 2 ani

.Am cearcane naspa

.Nu-mi pot da seama daca cred in cineva sau ceva anume, am momente cand incerc sa-mi imaginez modul prin care a aparut universul...si primesc un mind blown, dar totodata gandindu-ma la spatiu si chestii la care nu avem si probabil nici nu vom avea acces, imi dau seama ca Dumnezeu, extraterestri, finte si lucruri care ne depasesc exista clar (probabil n-are nici-o noima ceea ce am spus, dar in capul meu pare logic)

.O data la 2 saptamani, fumez iarba cu inca o persoana pe care o cunosc de 12 ani de zile, e un fel de ritual in care discutam despre lucruri naspa

.Am foarte putini prieteni (dar macar sunt pe filmul meu)

.Nu vreau sa-mi petrec viata trecand prin stadiul general...mai exact te nasti, scoala, munca si mori

i got more thinks.dar e 5 dimineata cand scriu asta

| FAndrei a răspuns:

Haha, interesant!
Am trecut putin prin comentarii, si ma asteptam sa vad numai copii de 12-15 ani, dar am ramas uimit sa vad si oameni ceva mai mautri, felicitari pentru curaj!
Bun, pai hai sa ma prezint si eu:
-Baiat, 22 de ani, Student Politehnica Bucuresti
-Inalt, bine facut, par saten, ochi hazel, par pe piept si am un fund misto; )
-complexe: am nasul si urechile mari, si de curand m-am tuns chelie
-Extrovert, glumet, arogant, egoist, sociabil, inteligent, calibrat emotional, ateu
-Am plans la urmatoarele filme: lista lui schindler; hachiko; love (2015); King Kong (2005)
-Ador Femeile, Filmele (dramele si mistere in general), muzica si mancarea!
-Repet, ADOR FEMEILE!, nu ma pot stapanii, ador orice de la o femeie, parul, fundul, talia, sanii, gura, picioarele, e un paradis pentru mine de fiecare data cand ies in oras!
-Slabiciuni: nu pot refuza prietenii, urasca sa vad cand cineva sufera, inca locuiesc cu parintii.
-Hobby-uri: Cardistry, Calitehnics, Citit, Gatit, Prieteni.
-Cel mai mare vis, sa calatoresc in jurul lumii, sa gust din toate culturile lumii: din muzica, mancare, traditii, locuri si femei.

| Satango a răspuns (pentru FAndrei):

Oh, ești o paletă de culori. Frumos!