| GrepolisKing a întrebat:

Buna TPU
Cum pot face sa adorm mai repede...
Adica ma pun in pat inchid ochi jumatate de ora si tot nu ma ia somnul
noaptea imi place sa dorm cu televizorul aprins deoarece imi place sa aud desenele (mai adorm si fara el aprins)

5 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Numara oi.

| EduardTPU a răspuns:

Acum nu stiu daca functioneaza la tine insa o solutie ar fi sa citeste o carte...una plictisitoare rau, ca cele pe care te obliga la scoala nu cele care-ti plac, astfel nici nu treci de prima plagina si cu siguranta o sa te ia somnul, daca nu din lipsa de exercitiu cu cititul unei carti atunci sigur din cauza ca te plictiseste, oricum ar fi efectul este garantat: "somn de veci". rolling on the floor :d

| DeidaraXR1 a răspuns:

Uite cum faci:

Te culci intr-o seara pe la 12-1-2 sa zicem. Te trezesti la 10 si dupa in timpul zilei nu mai dormi. Noaptea te ia un somn si te culci si tu pe la 10-11. Eu asa faceam sa intru in programul scoalr(trezirea la 6 si plimbat catelul juma de ora dupa la scoala laughing )

| macintosh a răspuns:

Uite o chestie care te face maxim in 5 minute sau 10 sa adormi... dintr-o carte psihologica.cand inspiri, in gand spune 1 iar cand expiri spune 2.si tot asa.Inspiri spui 1 expiri spui 2.La mine merge ff bine.

| Catalinnnnnnn a răspuns:

Daca bei cola/pepsi cu cu 2 ore inainte, este normal.Insa,poti bea un pahar cu lapte cald. Poate este prea cald/frig sau nu ai patul prea confortabil.