| Gabriela2011 a întrebat:

De vreo 2 luni (poate si mai mult)adorm ff greu, iar daca adorm repede ma trezesc mereu in timpul noptii. Eu dorm si dupa-amiaza, dar daca nu dorm a doua zi sunt obosita terminata si tot nu pot sa dorm noaptea calumea. De la ce credeti. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Poti merge la medicul de famile pentru o reteta de hipnotice cu actiune lunga. Exemplu: Doral, Rohypnol (ambele benzodiazepine)
sau poti incerca cu Extraveral (in unele farmacii se ia fara reteta) cate 2-3 pastile cu o jumatate de ora inainte sa dormi + un ceai de sunatoare

| Cornelcmn8 a răspuns:

Din cauza ca dormi dupa-amiaza si te duci la culcare devreme
incearca sa dormi dupa-amiaza maxim 1 ora-1 ora jumate si apoi seara sa te culci pe la 10:30-11-11:30

| Gabriela2011 explică:

Dupa-amiaza nu dorm mult maxim 1 ora.

| Gabriela2011 explică:

Atreet :In primul rand nu fumez, nici nu imi pierd noptile pe net si ma trezesc dimineata la 7.Si nici nu beau cafea

| Meridiam1 a răspuns:

Esti stresata si sa nu mai fii stresata si sa fii calma si linistita
vei dormi
incearca

| atreet a răspuns:

O problema ar fi de la fumat, iar alta de la noptile pierdute daca esti adolescenta mai mult ca sigur iti pierzi vremea pe internet pana noaptea tz(chiar pana dim)cel mai bine ar fi sa te trezesti de dim la 7-8 (cu toate ca iti este greu)si sa ramai treaza pana la 22-23 si s-a rezolvat in caz de nu ai vreo problema medicala, in general ficatu te face foarte obosit ...asta este parerea mea happy