| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!
(Nu te băga dacă nu-ți convine, nu e pentru tine, dacă nu vrei)
Pentru că eu sunt PRO relațiilor de orice fel pe diferite site-uri, PRO comunicării virtuale, țin să amplific lucrurile.
Haide să ne cunoaștem, poate instigăm persoane spre a ne cunoaște sau suntem instigați. Poate unii sunt curioși de persoana noastră și n-au avut ocazia să ne știe. Poate ne găsim neamurile, poate ne mai aducem un dușman (așa ne dăm și noi seama cât de preocupați sunt unii de noi).
În ce va consta? Fiecare se descrie, cât mai limpede, prin enumerarea însușirilor lui. Nu trebuie să fie neapărat concrete. Fiți sinceri, altfel n-are rost.
Am să încep chiar eu:
- Sunt fată, am 18 ani, maramureșeancă;
- Adorm mereu pe spate cu mâna pe abdomen, după zeci de minute pe lateral;
- Am terminat anii de colegiu mereu pe locul I;
- Sunt creață, ochi căprui și am un nas micuț;
- Sunt deschisă, directă, uneori tupeistă;
- Sunt bisexuală;
- Am o răbdare de fier, dar atunci când mi se taie omor și readuc la viață doar pentru a mai omorî o dată;
- Îmi place să socializez cu persoane deschise la minte și pe subiecte interesante;
- Mă îndrăgostesc greu, în urma pierderii încrederii în oameni;
- Scriu poeme, proză scurtă;
- Nu reduc doza de subiectivism;
- Zâmbesc instantaneu oamenilor care-mi zâmbesc;
- Mă modelez în funcție de persoana cu care interacționez, pozitiv sau nu;
- Privesc oamenii adânc în ochi odată ce ei mă privesc, rareori cedez prima;
- Mi se naște o latură agresivă odată ce oamenilor dragi mie li se face rău;
- Nu fumez, nu beau;
- Nu-mi place să dorm, mereu stau trează până târziu, dar odată ce adorm, dorm chiar mult dacă nu mi-e perturbat somnul;
- Sunt tăcută la început cu unele persoane, până le cunosc felul;
- Sunt puternic afectată de conflictele cu familia mea;
- Când mă enervez, atunci când îmi pasă foarte mult, plâng;
- Îmi place ciclismul, să gătesc;
- Cred în extratereștri și în Dumnezeu;
- Meditez;
- Analizez atent oamenii;
- Prefer rasa europeană când vine vorba de relații;
- Noaptea îmi ridică doza de sensibilitate, profunzime;
- Lupt din greu pentru visurile mele;
- Nu accept cererile de prietenie pe TPU;
- Ador oamenii sinceri;
- Am al doilea deget de la piciorul drept mai mare decât primul;
- Am o atracție, eu o numesc normală, pentru mortuar, sobru, sumbru;
- Nu-mi plac oamenii care, fără un motiv întemeiat, corectează alte persoane din punct de vedere gramatical, în ciuda faptului că se înțelege mesajul;
- Apăr, de cele mai multe ori, dreptatea, chiar dacă înseamnă să fiu contra aproapelui meu;
- Îmi place mult apa și valurile, ploaia și noaptea
etc.

106 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Frumoasa descriere ce sa spun ai o personalitate frumoasa, aspectul fizic cam de nota 7, inteligenta ai din moment ce sti sa creezi rime, isi fuge creativitatea spontan /pe moment asta e bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti bisexuala?laughing)

| Satango a răspuns (pentru RAY):

Mulțumesc. N-am ținut să vorbesc despre aspectul fizic. Am lăsat la aprecierea fiecăruia. Frumusețea e relativă.
Ce poți să spui despre tine?

| Satango a răspuns (pentru anonim_4396):

Da

| RAY a răspuns (pentru Satango):

Nu e relativa draga mea, in fapt isi spun de ce nu ai nota 10, fața ta nu simetrica asta duce in jos atractia fizica, creierul uman i plac lucrurile simetrica asta stiau si greci antici

baiat, Timisoara, 27 ani, imi place stiinta si ador personale deschise la minte, beau doar rar, nu fumez, si ca tine noaptea devin mai sensibil banuiesc ca scade glicemia, Ador oamenii sinceri;

| Satango a răspuns (pentru RAY):

Apreciam dacă nu dădeai copy-paste. ( P.S.: Analizez oamenii, atentă la detalii.)
Legat de simetrie (de regula asta a ta a frumuseții), nu poți dintr-o poză să definești lucrurile, părerea mea.

| RAY a răspuns (pentru Satango):

Team copiat ca la aia ne potrivim, serios? hai sa alegem mai multe poze de pe google sa vezi ca fetele simetrice sunt mai atragatoare decat cele asimetrice, in fine aici nu-i vb de asa ceva, mai vrei sa ma intrebi ceva?

| Satango a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie să facem asta. Sunt sigură că sunt foarte multe fete mai atrăgătoare ca mine. Dar nu mă bazez că din acest principiu. Exact, aici nu e vorba de așa ceva.
Nu vreau să te întreb ceva. Am cerut încă de la început ca fiecare să spună lucruri despre el. Poate doar alea te definesc.

| RAY a răspuns (pentru Satango):

In mare parte ne potrivim

| Speed99 a răspuns:

Stiu ce inseamna o comunitate buna, si inteleg ce vrei sa faci prin postarea asta, insa banuiesc ca lumea stie destule lucruri despre mine, deoarece sunt foarte deschis pe internet, dupa cum ai vazut chiar tu. Totusi, fac un sumar:

-18 ani.
-introvertit
-iubesc o dezbatere buna, chiar daca parerile sunt radical diferite
-ateu, fara nici un dubiu
-ma consider foarte deschis la minte
-imi iubesc spatiul personal - nu te apropria de mine fizic daca nu am vorbit cu tine niciodata, ca ma distruge anxietatea
-imi plac apusurile de soare din zilele insorite. Imi da motivatie si ma calmeaza
-nu suport oamenii inchisi la minte aka oile stanei.

Cam atat. I know, how exciting!

| NameInUse a răspuns:

Buna!
Mi se pare interesant subiectul pe care l-ai abordat.
Acum, sa spun si eu cateva lucruri despre mine:
-imi place noaptea
-chestiile macabre, intru des pe BestGorelaughing
-imi place sa cunosc persoane noi- astept mesaje, daca e cineva care vrea sa ne cunoastemwinking
-fata, 19 ani
-imi place orice inseamna nou.
-rock, metal, rap
-atee convinsa, dar respect credintele celorlalti.
-dura, fara sentimente

| Satango a răspuns (pentru Speed99):

Am iubit un ateu odată. M-a părăsit fără niciun motiv. Tu ești Alex? laughing
Glumeam.
Frumoasă descriere.

| Satango a răspuns (pentru NameInUse):

Bună!
Ai o personalitate unică. Mă bucur să te cunosc.

| NameInUse a răspuns (pentru Satango):

Si eu, de asemenea happy

| syd a răspuns:

16 ani
asexual
nu suport cand cineva mi se adreseaza la feminin, doar pentru ca am parul mai lung, desi este clar ca sunt baiat
am suvite vopsite in blond deschis, restul parului e negru
nu suport scoala, mi se pare inutila
imi plac animalele
si muzica https://www.youtube.com/watch?v=JtH68PJIQLE
imi plac personajele din anime
accept cereri de prietenie pe TPU

| Speed99 a răspuns (pentru Satango):

Uh, da, am uitat sa mentionez cel mai important lucru: ma cheama Andrei. happy De ce e cel mai important? E bine sa ne stim numele reale unul altuia, daca vrei sa cladim o comunitate stransa.

Oricum, mici sanse sa se dezvolte grupul asta intr-o comunitate intreaga cum era pe T/A in 2013. Cand ajungem la stagiul ala, o sa va anunt eu.

| OldSoul a răspuns:

Frumoasa descriere, ai pierdut ceva timp cu ea, apreciez efortul.
Eu din pacate nu sunt adeptul autodescrierilor, asadar vor porni de la raspunsurile tale si le voi modifica/sterge unde este cazul.

- Sunt baiat, am peste 20 de ani la activ, si sunt bucovinean.

- Sunt inalt, saten, ochii verzi/cenusii in functie de stare

- Sunt "lonerwolf" nu las pe nimeni sa ma cunoasca in totalitate, dar da, sunt cateva persoane care au avut ocazia sa ma cunoasca destul de bine, un amic si o alta persoana "online"

- Sunt hetero, dar nu m-ar deranja sa am o prietena bi, am fi toti 3 fericiti, mai ales eu rolling on the floor

- Sunt "instabil emotional" trec foarte repede de la bucurie la furie, agonie si vice-versa.

- Mă atasez repede de unele persoane, greu de altele, dar oricum ar fi ma detasez foarte repede daca consider ca e cazul, si chiar daca sufar mai tarziu, orgoliul si teama nu ma lasa sa privesc inapoi, depinde desigur si de ce a insemnat aceea persoana pentru mine

- Am avut si mai am momente in care am mai scris versuri, chestii, "ganduri pe hartie"

- Nu ma feresc sa privesc in ochii persoanele cand socializez, in general privesc in ochii persoanele cu care ma interesectez

- Nu fumez, beau foarte rar, chiar deloc, am baut oarecum frecvent in liceu, dar niciodata sa ma fac praf, si totusi doar odata a fost memorabil, o amintire frumoasa

-Imi place sa dorm, cand pot, dar seara in general stau destul de tarziu,

- Sunt tăcut, am retineri la început cu unele persoane, daca ma castiga bine, daca nu ma pierd

- Imi fac multi nervi cand nu ma inteleg cu familia mea, uneori imi vine sa renunt la tot si sa plec

- Ma gandesc zilnic la moarte, nu-mi e frica de ea, o consider o eliberare, ceva imi spune ca o sa mor tanar, dar nu din cauze naturale

- Îmi place sa conduc

- Cred în extratereștri și în Dumnezeu suficient cat sa lupt pentru o lume mai buna, nimic mai mult

- Analizez atent oamenii;

- Probabil prefer si eu rasa europeană când vine vorba de relații;

- Vreau o schimbare, dar imi e cam greu sa fac primul pas

- Accept cererile de prietenie pe TPU, oricum nu prea conteaza, in momentul de fata incerc sa (probabil de maine) ma las de acest viciu numit TPU, poate de asta mi-am si facut descrierea, poate sunt unii curios sa afle cine era nebunu cu numele de LonerWolf, ZuKest, si DanielHKPV.

- Apreciez oamenii sinceri;

- Eu nu am o atracție, pentru mortuar, sobru, sumbru, chiar urasc chestiile macabre

- Nu-mi plac, dar nici nu ii urasc oamenii care, fără un motiv întemeiat, corectează alte persoane din punct de vedere gramatical, în ciuda faptului că se înțelege mesajul, desi personal nu am probleme cu ei, sunt constient ca nici eu nu scriu perfect, dar daca cineva m-ar corecta incercand sa faca pe desteptul, iese urat laughing

- Ma consider ciudat, de ce? Pentru ca daca as spune special as fi narcisist

- In general sunt calm, dar la momente limita, pazea, iese leul din mine si sunt in stare sa rup tot

- Incerc sa ajut persoanele care s-au deschis in fata mea

- Nu sunt genul sa profite de slabiciunile oamenilor

Ar mai fi de spus, dar nu prea mai am idei.

| Drimmero a răspuns:

Asta a fost ceva de genul ' descrieti-va asa cum sunteti'))))
In primul si primul rand, dupa nume iti dai seama ca-s de genul masculin, imi place sa socializez, sa ma plimb, sa citesc, sa vad filme,, sa ascult muzica pana imi 'tiuie' urechile, imi place sa cunosc oameni noi indiferent de etnia lor, daca sunt educati nu ma intereseaza ce natie au.
Sunt orgolios, microbist impatimit, adica imi iubesc echipa de suflet precum ochii din cap, par arogant dar nu sunt, sunt heterosexual,, nu prea conteaza ce culoare are fata la par... in rest ce sa mai zic, imi place istoria, geografia si sa aflu cat mai multe.

| deeeaqq a răspuns:

Mi e cam silă să scriu atât, dar fie...

∞ Cică mă cheamă Andreea și sunt blondă.

∞ Mi se mai spune Deea, Beea, Blondii și alte porecle care rămân top-secret.

∞ Sunt din România.

∞ Nu-mi plac persoanele care caută atenție.

∞ Îmi plac limbile străine și matematica.

∞ Sunt timidă la început, după ce mă cunoști mai bine îți vei dori să scapi mai repede de mine, aaah.

∞ Nu sunt niciodată punctuală, trist.

∞ Îmi plac pisicile și urșii panda.

∞ Îmi plac oamenii care știu de caterincă.

∞ Îmi place să fac poze.

∞ Am și gropițe, aw.

∞ Am 1.66-67, nu sunt chiar așa de înaltă.

∞ Am ca și pasiune desenul, dar din păcate sunt o artistă de neînțeles.

∞ Îmi place să fac lumea să se simtă mai bine, deși nu-mi iese mereu.

∞ De credință nu știu ce să zic, nici eu nu știu în ce cred...

∞ Sunt emotivă, chiar foarte emotivă. Mai sunt și orgolioasă, dar să nu mai spui la nimeni.

∞ Nu mă supăr din toate nimicurile, dar dacă o fac, te ignor total.

∞ Am ajuns să judec repede persoanele.

∞ Am încercat pe la 13-14 ani să practic handball, dar nu m-a atras, așa că am rămas la privit.

∞ Urăsc k și j pop + opera și populara, dar în rest îmi plac toate genurile de muzică, mai mult sau mai puțin.

∞ Sunt o impiedicată. Da, am talentul acela de a mă impiedica mereu.

∞ Sunt genul de fată mai rece, dură cu cine merită, nu cu toată lumeawinking

∞ Nu sunt genul de persoană care să ierte ușor pe cineva, mai sunt și excepții, dar rar se întâmplă.

∞ Râd din orice, fie că vorbești serios sau nu ( da, sunt o neserioasă )

∞ Nu mă bag în seamă cu oricine.

∞ Nu fumez, cu toate că am încercat odată de curiozitate.

∞ De băut, beau suc tedi.

∞ Filmele SF nu prea mă atrag, dar în schimb le ador pe cele de dragoste și de comedie.

Nu știu ce să mai spun, dacă vrei să afli ceva, mă-ntrebi.

| sir sanjei a răspuns:

Bărbat. 29 de ani. Imediat 30

Scursura in mediul online, un om extraordinar in viata privata.

Motociclist si pasionat de viteza

Dependent de adrenalina.

Pasionat de arme de foc cu glonț

Roackar până la moarte.

Ateu convins.

Detest oamenii care vor prea multe drepturi(Mai multe decât am eu)

Pasionat de tot ce înseamnă masini cu motoare termice, în ultima vreme dezvoltând o ușoară pasiune si pentru cele electrice.

Urăsc războiul, detest ipocrizia.

Sunt adeptul pedepsei capitale pentru anumite categorii de crime.

Imi place vara si căldura, imi plac apele curgătoare. Imi place noaptea senină cu stele.

Nu imi plac proștii!

Detest oamenii care își abandonează copiii!

Nu fumez, da' beau!

Si cel mai important, sunt îndrăgostit de o fată care mi-a schimbat viața, o fata care m-a făcut să descopăr lucruri pe care nu le cunoaștem despre mine. Este vorba despre micuța mea fetita, care in curând sper sa imi spuna Tata(încă nu vorbeste)

| sir sanjei a răspuns (pentru sir sanjei):

As mai adauga si game retard de înrăit

| GoldenZenith a răspuns:

Ce interesant big grin

-fata, 21 de ani, din Constanta;
-imi plac oamenii sinceri si directi; (prefer un adevar dureros, decat o minciunica frumos desenata)
-ciocolata e singura chestie de care nu m as satura niciodata;
-fac canto;
-plang la filmele romantice si la aproape toate scenele siropoase vazute la tv;
-sunt misandra uneori;
-ador sa gatesc, mai ales dulciuri;
-am avut o pasiune fata de Johnny Depp cand eram in gimnaziu si mi am propus atunci sa fac pe dracu' in patru sa il intalnesc cumva laughing
-ador sa calatoresc (sa conduc si sa ascult muzica preferata pe fundal e un tratament perfect pentru suflet);
-ofer o a doua sansa tuturor oamenilor;
- nu stiu sa inot si mi e frica de apa;
-nu am vicii;
-prefer oricand o plimbare sau un film bun in detrimentul cluburilor;

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Neh, pai spun doar ca sunt otaku. Asta e destul ca oricum lumea zice ca e cringe.

| Scarbo a răspuns:

Baiat, 19 ani, Suceava;
asexual;
ateu;
depresiv + sufer de asemenea de sindromul borderline;
sunt o fire mai cruda, imi face placere sa ranesc persoane, nu simt mai nimic chiar si atunci cand e vorba sa-mi ranesc familia;
sunt rasist, urasc tiganii, negrii si evreii;
imi place sa citesc carti despre istoria religiilor;
imi place muzica, ma linisteste;
ma consider foarte diferit fata de celelalte persoane din jurul meu ceea ce ma cam intristeaza, deoarece de 4 ani m-am izolat aproape in totalitate de societate ( e ceva ce nu pot controla).

| Speed99 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Otaku? You fucken' weeaboo.

Glumesc. xD

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Speed99):

Otaku si weeaboo sunt chestii diferite, desi cred ca fiecare otaku are momente weeaboo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

- Fată, 19 ani, moldoveancă
- Sunt înnebunită după cartofii prăjiți. Îi mănânc destul de des, deși știu că nu-s sănătoși
- Ador cățeii și mă opresc de fiecare dată să-i mângâi atunci când văd unul pe stradă
- Vocea mea pare de copil mic, mai ales când vorbesc la telefon
- Am 1, 60 m, ochi căprui și am părul șaten ( natural ), dar acum sunt vopsită ombre
- Ador să ies seara să mă plimb, să alerg sau să ies cu bicicleta
- Prefer zilele ploioase și răcoroase
- Cel mai preferat gen de muzică de mine e cel rock, dar și unele piese în spaniolă îmi plac mult
- Cunosc italiana, spaniola, engleza, franceza și câteva cuvințele în turcă
- Toamna e anotimpul meu preferat
- Berea cu lămâie, nestea și sucurile pe băț sunt băuturile mele preferate
- Mi-e teamă de sânge
- Îmi place zâmbetul ce apare pe fața oamenilor după ce fac ceva ce îi face fericiți
- Sunt mai activă în a doua parte a zilei, iubesc noaptea
- Sunt anemică
- Îmi cam lipsește ambiția, asta pentru că sunt destul de nehotărâtă când vine vorba despre ce vreau cu adevărat
- Sunt suficient de deschisă încât să înțeleg alegerile, dorințele și convingerile tuturor atâta timp cât și ei le respectă pe ale mele
- Întotdeauna am nevoie de peste 1-2 ore să adorm și dorm mai mereu pe o parte cu fundul în spate, mai pe diagonală, dacă înțelegi
- Urăsc multe chestii la viață și mai ales la oameni, dar pot să trăiesc și fără să mă plâng de asta
- Folosesc des ironia în conversații, dar o fac subtil cât să nu înțeleagă celălalt
- Petrec mult timp la cumpărături și ador să-mi cumpăr haine
- Cu unii oameni sunt foarte deschisă și comunicativă, iar cu alții destul de reținută
- Am rău de mașină și de cele mai multe ori prefer să merg cu trenul sau bicicleta sau să nu merg prea departe
- Îmi plac filmele psihologice, puțin dramatice, dar și comediile atunci când am cu cine să mă uit și să râd
- Nu sunt foarte încrezătoare în mine pentru că încă n-am făcut ceva de care să fiu cu adevărat mândră de propria persoană
- Sunt mai mereu în întârziere
- Sunt sensibilă
- Consider persoanele sarcastice și amuzante extrem de plăcute
- Mă supăr destul de greu și îmi trece destul de ușor
- Majoritatea amicilor mei sunt băieți și relațiile de amiciție cu ei au fost mai sincere decât au fost cu vreo fată
- Îmi plac oamenii sinceri care nu au vreo reținere să-ți spună adevărul, chiar dacă știu că e deranjant pentru tine
- La nervi și când mă cert cu cineva, spun foarte multe și contrazic cealaltă persoană extrem de mult, după care plâng și prefer să mă retrag și să stau singură până mă calmez
- Sunt foarte corectă și țin mult la dreptate. Iar dacă greșesc unui om și nu îmi dau seama pe moment, cu siguranță o să-i cer scuze când o să realizez.
- Sunt atentă la detalii și îmi dau seama de caracterul cuiva destul de ușor

Cred că ajunge, am avut chef de scris și am spus destule laughing

| Drimmero a răspuns (pentru sir sanjei):

Uite aici un om in toata firea, sa-ti traiasca fetita, sanatatea atat tie cat si ei,, s-o cresti!

| Satango a răspuns (pentru OldSoul):

Mi-ai atras atenţia cu modul tău de a scrie şi a te descrie. Probabil nu aveam ocazia dacă nu intenţionai să renunţi la acest "viciu", astfel ţi-ai lăsat amprenta. Îmi plac oamenii inteligeţi, observ asta la tine, deoarece aceştia au depus eforturi, în felul lor, pentru a se dezolta, au trăit unel lucruri. Mulţumesc că ai lăsat aici rândurile acestea şi că am avut plăcerea să te citesc. Mult succes!

| Satango a răspuns (pentru syd):

Sunt de acord în fond cu inutilitatea şcolii. Frumos caracter, frumoasă aparenţă!