| Myssteriusthanlife a întrebat:

Buna TPU pisica mea e otravita si cum am vazut-o ca sta asa ametita nici nu se uita daca o strigi i-am dat sa bea 2 cesti medii de lapte si a baut a vomitat destul de mult apoi i-am dat cam o lingura de ulei de masline sau mai mult si i-am mai dat lapte i-am mai dat si putin albus de ou acum vad ca toarce se uita s-a si lins si mai sta asa putin cu ochii intinsi [cum stau pisiciile cand dorm] plus ca inainte respira si greu iar acum nu mai respira ca atunci credeti ca se insanatoseste?

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Trebuie anuntat veterinarul.

| Bondarel99 a răspuns:

Trebuie sa o duci de urgenta la veterinar. Daca are parvoviroza sau alta boala contagioasa nu isi mai revine oricat de multe tratamente babesti i-ai da...nu te juca cu suferinta ei, macar intreaba veterinarul daca se mai poate face ceva.S eu am patit asta cu un caine si o pisicuta si acum ii vaccinez pentru toate bolile astea ca sa nu imi mai moara.

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Sigurele persoane la care poti apela acum sunt veterinarii.

| andreeadenisa22 a răspuns:

Mergi la veterinar cu ea, insa nu e o mare problema daca se simte bine acum.

| AnonimKidd a răspuns:

Pisica mamei mele a fost de 3 ori otravita si mereu a salvat-o. O ajuta cineva si ii tinea gura deschisa si ii turna lapte pe gat si apoi isi revenea. Nu cred ca mai are rost sa o duci si la veterinar, atata timp cat i-ai dat lapte. Dar cum vrei tu.