| Myssteriusthanlife a întrebat:

Buna TPU pisica mea e otravita si cum am vazut-o ca sta asa ametita nici nu se uita daca o strigi i-am dat sa bea 2 cesti medii de lapte si a baut a vomitat destul de mult apoi i-am dat cam o lingura de ulei de masline sau mai mult si i-am mai dat lapte i-am mai dat si putin albus de ou acum vad ca toarce se uita s-a si lins si mai sta asa putin cu ochii intinsi [cum stau pisiciile cand dorm] plus ca inainte respira si greu iar acum nu mai respira ca atunci credeti ca se insanatoseste? dau funda rapid

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Cum sa-i dai soda pisicii? SODA e un fel de detergent, otravitor pentru animal. Mergi la veterinar cu ea.

| VladGH a răspuns:

Incearca sa ii dai si putina soda de mincare amestecata cu apa, ca sa verse totul.

| Myssteriusthanlife explică (pentru VladGH):

Ce este soda de mincare si unde se gaseste

| VladGH a răspuns (pentru Myssteriusthanlife):

Bicarbonatul de sodiu (soda de mîncare), care se pune in mincare.

| pinkdimond a răspuns:

Da cu siguranta stiu ca fosta mea bona a mancat sie otrava e o poveste mai lunga dar in fine si verisoara ei la fel ea a vomitat verisoara ei da bona nu s-au dus la spital si i-a dat niste pastile dar la tine e la fel daca a vomitat foarte bine si tie la fel pentru ca atunci cand a vomitat a sos cam toata otrava! deci cu sicuranta ca scapa stii cum se spune pisicile au 9 vieti.dar ar fi totusi bine sa te duci la un medic, poate ca-ti va da o dieta sau niste vitamine dar e bine ca avomitat deci nu iti face griji faza cu vomitatul a salvat-o adica tu