| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Puteti sa imi spuneti si mie, va rog, care sunt criteriile de calatorie pentru Coreea de Nord? Si de ce anume locuitorii de acolo nu au voie, decat in anumite conditii, sa paraseasca tara? Nu de alta, dar am auzit pareri cum ca "odata intrat acolo, nu mai ai cum sa iesi". Si am mai cautat informatii, dar nu am gasit ceea ce cautam. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt niste criterii complicate de a ajunge acolo ca turist, dar nu imposibile.

De ce nu au voie sa iasa? Pentru ca Corea de Nord e o dictatura sinistra... cum era si Romania in vremea lui Ceausescu.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Până să ajugi in Koreea de Nord (nevăr-evăr) ai multe altele de rezolvat și de văzut. De exemplu, asta

https://www.tpu.ro/......sa-iar-pe/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Si de ce anume locuitorii de acolo nu au voie, decat in anumite conditii, sa paraseasca tara? Fiindcă acolo mor de foame, și ar pleca toți.