| FoundYouLover a întrebat:

TPU! Si-mi cer scuze pentru categoria la care pun intrebarea - nu stiam la ce categorie sa postez asa ca postez aici ca e cea mai vizionata categorie oricum.Vi se intampla uneori sa fiti foarte dezgustati de oameni? Daca da, cum treceti peste aceasta depresie? Mai ales cand sunteti fortati sa lucrati cu oamenii respectivi la ore si zile suplimentare si nu puteti demisiona din cauza creditului de la banca, a salariului atractiv si a patronilor foarte buni, in ciuda acelor colegi care va dezgusta in asa hal incat simtiti ca tot ce e frumos moare in voi?(Injurati mereu, n-aveti rabdare, trantiti si busiti acasa, va enerveaza si cel mai mic lucru, va imbatati, desi voi nu faceati inainte asta, lasati dezordine crunta in casa, nu va mai pasa cum aratati, va imbracati urat, nu va mai trebuie prieteni sau dragoste, adica sunteti de nerecunoscut).

Răspuns Câştigător
| Balaclava a răspuns:

Nimic nu poate fi perfect draguta.
intotdeauna va lipsi ceva, desi esti implinita pe alte planuri.
trebuia sa fii mai atenta la mediul in care lucrezi de la inceput, sau precautia in acest caz nu-s mai are rostul, oamenii schimbandu-se in rau asa brusc?
either way, educa-te psihic, invata =te sa nu-ti mai pese, sau pur si simplu detaseaza-te de oamenii toxici.

asta cu "nu va mai pasa cum aratati, va imbracati urat" e pueril si prostesc.

| FoundYouLover explică (pentru Balaclava):

Chiar nu-si avea rostul precautia, oamenii s-au schimbat in rau brusc. Observasem ca un coleg arata bine, dar nici nu ma indragostisem de el, nici nu ma purtam diferit cu el. Dar la vreo saptamana sau doua dupa asta am observat ca ma trata el diferit, la inceput ca si cum i-ar place de mine si s-ar simti stanjenit, n-ar sti ce sa faca in preajma mea, apoi s-a hotarat sa-mi faca avansuri.I-am raspuns aprobator la ele, dar l-am observat dupa o vreme ca flirta si cu colega lui de departament.O vreme a flirtat cu amandoua, apoi aia l-a sarutat si acum sunt impreuna.Adica m-a intaratat si acum este cu ea.De ce nu m-a lasat in pace de la bun inceput, daca vroia sa fie cu ea? Am 28 de ani si numai esecuri in dragoste, desi toata lumea ma inebuneste ca sunt foarte frumoasa si desteapta.Acum merg la lucru in fiecare zi cu un zambet batut in cuie pe fata si ma prefac asa de bine ca sunt nepasatoare ca toti colegii sunt intrigati de atitudinea mea.Mi-am si inventat un iubit, doar ca sa creada ei ca ma doare la bascheti ca s-au combinat. Oamenii sunt rai, ar rade de mine 100 de ani daca m-ar vedea suparata dupa el, iar el s-ar umfla in pene o gramada si nu vreau sa-i dau satisfactia asta dupa tot ce mi-a facut.I-am mai si vazut in primele zile impreuna, jur ca nu mai avea farmec sarutatul pentru ei decat daca avea loc in prezenta mea.Veneau dupa mine oriunde mergeam, sa-i vad eu.A dat Dumnezeu si i-au pus sefii pe schimburi diferite, ea cu mine, el singur.Cred ca dau o petrecere privata daca-i lasa asa macar vreo luna.

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Da mi se intampla.dar incerc sa nu le dau importanta.Imi pun muzica, ma uit la un film, citesc ceva interesant sau am grija de mine.Cu cat le dai mai multa importanta, cu atat iti vei face mai mult rau tie.Cauta sa iti ocupi timpul cu ceva care iti place!

| EmanuelKant a răspuns:

Oriunde, oricand oamenii sunt dezgustatori si insuportabili, cel putin pentru mine.Asta nu e o depresie, e o realitate. Faci o caterinca pe seama lor si iti trece.Fa-i sa se simta sa cum sunt, "prost(i)"