| GrG a întrebat:

Stie cineva cum sa face o cerere pentru bursa de merit la liceu(ar fi foarte bine daca ati luat bursa de merit in anii precedenti). Multumesc mult si pentru cel mai bun raspuns o sa dau si funda.:*

1 răspuns:
| AG a răspuns:

Am luat in fiecare semestru, si din cate tin minte asa se face:
Domnule Director,
Subsemnata X eleva in clasa a... va roaga sa ii aprobati cererea pentru bursa de merit/studiu[aici depinde unde te incadrezi] pe semestrul/anul scolar... Mentionez ca ultima medie este [aici pui media semestriala] si nota la purtare este 10[daca nu ai 10 la purtare nu iei].
Semnatura elev, semnatura diriginte data