| yumeee a întrebat:

ştiţi vreo modalitate de a-mi scădea pofta de mâncare? Nu mă refer la capsule de slăbit, sau aşa... dar nici răspunsuri gen "mănâncă o shaworma". Ideea e că sunt foarte fomistălaughing, nu ar fi o problemă în mod normal, dar acum că a început şcoala mi-e foame întruna. Azi, spre exemplu, am mâncat la şcoală biscuiţi, 2 sandwich-uri homemade, un baton de cereale, un măr, am băut un termos de 500ml ceai (echinaceea, pentru sist. imunitar), şi 2 cafele şi tot am murit de foamestraight face. Mi se pare totuşi exagerat. Am colegi care mănâncă abia un sandwich, sau nici atât. Nu pot să-mi iau 2 ghiozdane la şcoală, unul cu cărţi şi unul cu mâncare laughing.
Pentru a nu primi răspunsuri eronate, menţionez într-un paragraf separat că nu intenţionez să slăbesc, să mă înfometez, etc. vreau doar să nu mai crăp de foame că nu mai am loc in ghiozdan de mâncare laughing.
Mersi anticipat.

2 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Incearca bomboanele mentolate.Iti dau senzatia ca mananci, le poti cara dupa tine usor si ambele parti sunt fericite happy.

| ATHOS a răspuns:

Una si buna : vointa ta. Doar primele 4-5 zile vor fi mai grele.
Bafta!