| Siracuzia a întrebat:

Unde gasesc fragmente de genul:
M-am intrebat ce este marea. Nu am aflat prea multe dar va spun ca marea este un mister. Valurile fine se sparg cu amaraciune pe tarmul infiorat.In drumul lor multe se risipesc pe stancile cenusii ca o inima fara pic de farama de iubire. Parca la rasarit si la apus, atunci cand stai pe tarm, incerci sa inchizi ochii si ce vezi parca este o lumina alba aproape palida sau chiar inexistenta. Aceea este iubirea. Calda, dulce ca zaharul si mult mai pretioasa decat tot aurul. Noaptea cand intunericul te invaluie si te uiti la stele parca se prevede ceva ce nu poti sa descrii misterul care nu a fost niciodata deslusit. Iarna in paduri ca niste cosmaruri se aud lupii urladu-si la lumina lunii foametea groaznica. Poate ca la fel ca si apusul si rasaritul soarelui si noaptea este ceva un fenomen fantastic care nu poate fi descris in cuvinte
Astept sfaturi. Dau fundita.
App, multumesc.

Răspuns Câştigător
| asphyxiated a răspuns:

Well, nu stiu daca te ajut prea mult, dar poti incerca blogul meu:) si eu scriu proza. poate ti-ar placea. poate nu.
http://cdenis.wordpress.com

1 răspuns:
| GaGaholicLittleMonster a răspuns:

Buna, Esmeralda! Yo sunt cea care a scris acest text! Citeste blogul meu! Vei gasi acolo mai multe:http://pastiladeculori.blogspot.com/