| aLaLa a întrebat:

Unde pot gasi lista numerelor prime pana la 10.000 online? Dau fundita pentru primul raspuns bun!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tema?

Numerele prime sunt foarte usoare! Zic sa pui mana pe manualul de matematica, sigur sunt scrise acolo. ( nu pana la 10. 000 dar dupa 29 sunt asemanatoare ( se termina in 1, sau 7 )

Gandeste-te, trebuia sa le fii invatat!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tema?

Numerele prime sunt foarte usoare! Zic sa pui mana pe manualul de matematica, sigur sunt scrise acolo. ( nu pana la 10.000 dar dupa 29 sunt asemanatoare ( se termina in 1, sau 7 )

Gandeste-te, trebuia sa le fii invatat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scz ca intreb da 1763 este nr prim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://primes.utm.edu/lists/small/10000.txt asta ii ff bun
il folosesc si eu:*

| DydyutSa a răspuns:

Nu stiu. si eu am cautat am gasit o lista pe wikipedia