| lorenaboboruta a întrebat:

Vreau sa stiu toate teoriile desenelor.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| jj95 a răspuns:

Nu toate desenele au teorii unele sunt pur si simplu create din proprie imaginatie, cateva teorii le ai aici
http://www.youtube.com/user/Teoriiledesenelor/videos
Bafta!

| Danişor a răspuns:

Http://www.9am.ro/......toriu.html Conform unei teorii, personajele din Ed, Edd si Eddy sunt tineri blestemati care au murit in diferite epoci ale istoriei si acum nu se mai pot maturiza, fiind prizonieri ai purgatoriului.

Strumfii sunt nazisti, iar Wall-E este un robot canibal care a distrus Pamantul.

Rolf : A murit in anul 1903. In timp ce voia sa hraneasca taurul, acesta la atacat. In ciuda eforturilor lui de a se salva, el a fost calcat in picioare de catre taur in cele din urma murind. Sufletul lui a ajuns in purgatoriu care a luat forma cartierului in care traiesc personajele noastre. Pentru ca era un fiu de taran asa a ramas si dupa ce a murit. El a luat sufletele animalelor cu el in purgatoriu.

Jonny: Un copil singuratic avand un prieten imaginar. Singurul lui prieten a fost Rolf cu care a umblat foarte mult. Ei au colindat munti, coline si multe altele. A murit in anul 1922, dupa moarte prietenului sau Rolf. A murit rapus de tuberculoza. El a ajuns in purgatoriu si a ramas prieten bun cu Rolf. De asemenea si-a pastrat si piretenul imaginar acesta luand forma de scandura.

Eddy; S-a nascut in New York dar s-a mutat in cartier in 1932. El avea acelasi caracter ca in purgatoriu. Incerca sa faca bani prin tepele date. El a murit in anul 1939 dupa ce i-a esuat un plan de a face bani iar un bataus il fugarea. El a murit inecat incercand sa traverseze un rau pentru a scapa de bataus.

Sarah si Ed: Ei au venit impreuna in aceasta lumea. Cei doi frati au trait in vreme de razboi. Mai precis Al doilea Razboi Mondial. Ei traiau ajutandu-se unul pe altul. Ed era fratele protector iar Sarah era fata razgaiata care se infuria usor. Cei doi au murit intr-un accident de masina cand se duceau la bunica lor in anul 1953.

Nazz: Era o fata foarte frumoasa si naturala. Ea era o fata "flower power" avand parindi hipioti. In anul 1979 un ucigas in seria i-a omorat parinti urmand ca sa o violeze pe Nazz si sa o omoare. In purgatoriu ea a ramas aceeasi fata frumoasa pe care o placeau toti baietii. Ea nu are parinti si de aceea niciodata nu e chemata de parinti.

Edd: El e urmatorul care vine in purgatoriu. Este un copil pasionat de stiinta si experimete. Parinti lui il sustin in ceea ce face si de accea in anul 1986 moare datorita unui experimet care a explodat dand foc la casa. El ramane la fel si in purgatoriu inventand multe chestii si ajuntandui pe cei 2 sa castige bani.

Kevin: S-a nascut in ziua mortii lui Edd si a fost unul din copii "populari". El avea o familie destramata si o personalitate indrazneata. In viata a fost cinic si furios si se lua de majoritatea copiilor. Tatal lui Kevin nu ii dadea nicio atentie. El a facut o depresie si in anul 1999 a murit in drum spre spital. In viata de apoi a continuat sa batjocoreasca ceilalti copii.

Ultimul dar nu cel din urma este Jimmy. Un copil fara prieteni, bolnavicios cu printi prea protectivi. El era bolnav de leucemie care la rapus in anul 2000. In viata de apoi el este prieten foarte bun cu Sarrah si ramane tot la fel de bolnavicios.

Surorile Kanker: Ele sunt putin mai diferite. Ele au fost din totdeauna in purgatoriu. Ele sunt de fapt niste demoni care sunt meniti sa terorizeze sufletele din purgatoriu. Funda?