Întrebare recomandată | butterflywings210 a întrebat:

Salutare! Recent sunt interesat sa dau mai departe la facultate in domeniul desenelor digitale insa nu gasesc domeniul respectiv sau cel putin nu il recunosc. Stiu ca majoritatea cer la grafic design, insa eu nu vreau sa lucrez numai pentru logo-uri, gen vreau sa desenez mai mult desene digitale. In plus as vrea sa dau la Iasi dar nu stiu daca are domeniul pe care as vrea eusa ma axez. Sfaturi?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"facultate in domeniul desenelor digitale"

ori la arte plastice, ori la... tehnologia informatiilor, trebuie să te decizi