| CinevaCandvaUndevaEu a întrebat:

Bună!
Trebuie să ajung la DRPCIV. Deși s-au ridicat restricțiile, vreau să știu dacă în această instituție mai este necesară folosirea măștii de protecție? Mai există persoane care poartă masca la ora actuală?

2 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Eu dimineața când ma duc la munca sunt uni elevi și oamenii în vârstă care poartă măști iar alți nu port din câte știu eu și ce știu eu nu se mai poarta mască de mult timp are ceva aicia nu știu vreo o luna sa spun așa eu asa știam ca nu se mai poarta mască și dacă ma întrebi de unde știu sincer nu mai țin minte de unde știu laughing)) serios chiar nu mai țin minte laughing)) ori un coleg de muncă mi-a spus ori am văzut eu la știri cine știelaughing)))

| goguPatent a răspuns:

Legal nu mai esti obligat sa porti masca nicaieri.
In spatiile aglomerate insa mai sunt destui care poarta. Si eu port in magazine cand e aglomerat spre exemplu, sau la metrou.