| diana a întrebat:

Trec clasa a 5-a.Imi puteti spune ce materii se fac?(stiu ca mai exista raspunsuri, dar vreau sa fiu sigura). V-a luat mult timp sa va acomodati?

Răspuns Câştigător
| TeoIonela a răspuns:

Nu mai stiu ce materii se fac, dar tot ce iti spun este ca e foarte greu pentru ca e primul an in care te acomodezii cu profii...eu trec clasa a 8a :si mie mi-a fost greu in a5 a, dar daca esti fata silitoare profii te vor lua ca atare si nu o sa mai fie greu.

Succes!

21 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

E mai greu in a 5a ca incepi cu note...nu mai ai calificative si profii nu sunt ca doamna invatatoare...majoritatea sunt severi si nu se gandesc ca iti ia putin timp sa te acomodezi...chatterbox
Materii...nu e cine stie ce...eu am facut[daca mai tin bine minte] :romana, mate, istorie, geografie, engleza, franceza, religie, sport, muzica, desen, tehnologie, biologie, si dirigentie... e usoroh go on big grin

| fluturas a răspuns:

Multi zic ca e greu in a5a
dar mie mi s-a parut forte tare in a5a wow profesori, e mai greu ca ai inca cv materii in plus si cu notele tongue si trebuie sa te obisnuiesti cu profiiwinking da mie mi se pare chiar mai fain in a5a decat in klasele 1-4winking te simti cv mai marewinking si nu m-am akomodat greu deloc [ apropo trec in a6awinking] inainte in cl 1-4 eram mai cumintzi cu d-na invatatoare tot timpul acolo cu noi in clasa dar pe a5a numai prostii faceam laughing o sa vezi k o sa iti placawinking

| vyol3ta a răspuns:

Poi hai sa ti le spun pe care le-am facut eu (eu trec a 6a)
1.lb. romana
2.matematica
3.geografie
4.istorie
5.biologie
6.muzica
7.desen
8.informatica
9. engleza
10.lb spaniola sau franceza (eu am facut spaniola)
11. ed. tehnologica
12.ed.fizica
13. dirigentie

| faranume a răspuns:

1.lb romana
2.lb franceza
3.lb engleza
4.matematica
5.matematica
6.geografie
7.istorie
8.ed.fizica
9.ed.plastica
10. ed. tehonologica
11. ed muzicala
12. dirigentie

| faranume a răspuns:

1.lb romana
2.lb franceza
3.lb engleza
4.matematica
5.matematica
6.geografie
7.istorie
8.ed.fizica
9.ed.plastica
10. ed. tehonologica
11. ed muzicala
12. dirigentie
13.biologie

| diana explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.

| ÐianaOnlyMusic a răspuns:

Si pe mine ma cheama diana! sunt in clasa a6-a si :
vei face biologie(botanica; despre plante), geografie, romana, mate, informatica(la calculator), tehnologie alea alea... Mia mi-a luat mult timp, deoarece aveam un profesor la fiecare materie.Era nasoool.laughing happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa afli mai multe despre materii si astea cauta pe:www.edu.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Denisa:si eu trec a 5-a. daca vei invata nu va fi greu sa stii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce frumos era in clasa a 5-a... daca esti atenta in clasa, si mai intrebi fara frica... o sa fie bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai se fac materi usoare si distractive eu sunt cls a6a si e mai greu in a 5 a e superlove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu sunt in clasa aVa, iti pot spune eu ce materii vei face! Ca nici eu nu stiam cand am trecut! Sa incepem cu inceputul materiile sunt:
1. Matematica
2. Limba si literatura romana
3. Limba franceza
4. Tehnologie
5. Dirigentie
6.Educatie Plastica
7.Educatie muzicala
8. Istorie
9.Geografie
10. Educatie fizica
Cam astea sunt materiile iti urez succes pe planul scolar ca va fi un pic mai greu! Eu sunt din Bacau\Saucesti si iti urez mult succes!
In clasa aVa vei da si TEZE va fi super greu eu o voi da pe data de 04 Decembrie la limba si literatura romana, iar pe 08 Decembrie la matematica! SUPER SUPER GREU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Si eu am trecut anul acesta clasa a 5-a.Cred ca acum stii ce materii ai deoarece ai inceput scoala big grinEu ti le voi spune pe ale mele:
-lb. romana
-matematica
-geografie
-biologie
-lb. engleza
- lb franceza
-ed. tehnologica
-ed.plastica
-ed. fizica
-ed muzicala
-istorie
-optional...ma rog depinde ce opitiuni iti da sc ta
-dirigentie
Te pupic kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da nea luat dar sunt materii faine romana mate engleza franceza tehno eda...etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.
romana, englea, biologie, istorie, franceza, ed. tehnologik, geografie.si altele. eu is in a5a si e destul de greu. dar daca nu faci prea multe boacana no sa ai prb cu profii! :d:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salll vreau sa aflu anul acesta pe semestrul 2 ce exercitii o sa ne dea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi spuneti daca calculez bine la mate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt 10 materi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna

| andreeamiley_4722 a răspuns:

Eu is a 5 si ai romana mate geografie biologie franceza mate istorie tehnologica spport dirigintie daca ai sau aia cu calc religie engleza desen

| andreeamiley_4722 a răspuns:

Eu is a 5 si ai romana mate geografie biologie franceza mate istorie tehnologica spport dirigintie daca ai sau aia cu calc religie engleza desen