| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturar! Am si eu nevoie de ajutorul vostru... am ca tema caracterizarea personala... am nevoie de o introducere si de incheiere... as dori ceva sa o las pe profa cu gura cascatalaughing). ceva sa ii intre la suflet dar si ceva comicbig grin
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CenturyChild a răspuns:

Eu, o fire neinteleasa nici chiar de mine care a capatat in urma unui botez un nume ciudat : ETA, de ce numele asta si nu altul nu stiu... incheiere: Mai multe cuvinte despre mine nu am putut sa adun, probabil daca ar fi fost mai multe as fi descris o alta persoana sau ar fi scris altcine caracterizarea mea.Mai mult de atat nu stiu despre mine. ( e doar o structura poti sa nu fi neaparat neinteleasa, poti fi alfel, nu stiu )

30 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

ETA pe ce te bazezi cand spui cea mai buna facultate din Bucuresti?

| Flav a răspuns:

ETA te faci ca nu vezi intrebarea mea? Te-ai laudat ca esti la cea mai buna facultate din Bucuresti; comunica-mi-o!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Dar la facultate in perioada asta nu este sesiunea? Asta va da la examen?

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Pai...nu suntem in vacanta?laughing

| Wtf9000 a răspuns:

Da' chiar, nu e vacanta? lool laughing

| Wtf9000 a răspuns:

Noroc? Heh, hai nu vrei sa facem schimb?

| Wtf9000 a răspuns:

Este si mai greu sa stai degeaba, cat am stat eu, crede-ma.

| Moneyandfame a răspuns:

Acum m-am convins.Nimeni nu modereaza intrebarile de pe acest site.

| rox a răspuns:

De ce nu-ti bati capu' putin? asa
ai fi si tu mandra in sinea ta ca ai realizat singura.happy

| mikiscence a răspuns:

Pai daca te-as cunoaste. te-as putea ajuta...nu cumva maine ne ceri sa-ti facem portretul?laughing

| annagabi a răspuns:

Dand cautare pe net am gasit materialul de mai jos. Nu imi apartine dar poate ca te va inspira... Gabi

"Un Altfel de CV

Numele şi Prenumele: Stocheciu Iulian-Gabriel;

Anii de când sunteti? norocosi ca exist: 29;

Porecla: Julius ( citit Giulius);

Scopul: Aproape intotdeauna pentru ceilalti si vag pentru mine ( defect din fabricatie);

Ce şcoli m-au suportat:

- Liceul Economic, Administrativ si de Servicii „Virgil Madgearu", specializarea comert;

- Academia de Studii Economice - Facultatea de Management, specializarea Administraţie Publică;

- Universitatea de Ştiinte Politice „Ovidiu Şincai" (master în management politic);

- Şcoala Naţională de Studii Politice şi Administrative ( master in managementul sectorului public);

- Centru National de Invatamant Turistic ( master in managementul activitatilor din turism).

Câteva reuşite personale:

- 2007, 28 de ani, conceperea, lansarea si gestionarea celui de-al noua-lea site politic prin www.eurotineridemocrati.ro ( primul a fost www.tsd4.ro/v1, in 2002, pe cand masina de scris era inca la moda);

- 2004, 25 de ani, cel mai tânăr consilier local din cadrul CLS4;

- 1998, 19 ani, singurul candidat (dintr-un număr de 2000) care, la examenul de admitere la limba română (Facultatea de Management, ASE), a luat nota 10 (zece);

- 1995, 16 ani, am publicat o poezie în Revista „Flacăra", cu un mesaj adresat direct lui Dumnezeu ( Elodia nu exista pe atunci...);

- am nimerit în mijlocul unui grup de femei tinere, frumoase şi complet dezbrăcate şi m-am abţinut de la cel mai mic gest (e drept, aveam vreo 5 ani şi fusesem uitat lângă garderoba unei trupe de dansatoare de cabaret, sau ceva de genul ăsta, 1984);

Şi altele, mai putin reuşite:

- 2005 - 2008 : comunicarea cu executivul Primarie Sectorului 4, mai ales in contextul unei gestionari ineficiente a resurselor bugetare de catre ordonatorul principal de credite;

- 2003 - 2004 : ultimii doi ani de rezistenta in PSD, dupa alti 3 de entuziasm si multa naivitate;

- 8 (opt) meditatori diferiţi la matematică în perioada 1992-1998 (recunosc, aveam mici probleme de concentrare...);

- un autogol la singurul meci pe care l-am jucat pe un teren de fotbal de dimensiuni normale, 1993 (a fost, de altfel, şi singurul moment din meci când am atins mingea);

- pierderea unui meci de biliard jucat în echipa cu un prieten, în faţa cuiva mahmur, nedormit de 48 de ore şi care a jucat şi cu o mână, 1995;

Intentionat am uitat sa mentionez incidente precum blocarea pe balcon, fiind singur acasa, spargerea unei arcade in timp ce fugeam tot prin casa si tot singur, fuga prin bloc cu o vanzatoare dupa mine de la magazinul unde am spart un geam cu sticlele din sacosa ( toate acestea la capitolul COPILARIE), sau accidentul provocat fix in fata sediul PSD de pe B-dul Kisselef, loc in care am facut la stanga uitand ca este sens unic si ca, lucru valabil de multe ori si in politica, nu din fata vine pericolul, ci din spate.

Scurtă caracterizare personală:

- ambiţios, încăpăţânat când ştiu/cred că am dreptate, dispus la efort şi la sacrificii, foarte rezistent la stres, nonconformist, generos, fidel dacă primesc ceea ce dau, intuitiv, imaginativ, sociabil, cu simţul umorului şi al decenţei. Urăsc minciuna, ipocrizia, situaţiile în care trebuie să accepţi promovarea unor oameni pe criterii financiare, sexuale, sau de rudenie, proştii fuduli şi tinerii care înţeleg să facă politică doar aşa cum au văzut la seniori;

Generaţia mea :

- cred că este extraordinar de matură şi de pragmatică. Nu am fost atât de tineri încât să nu prindem, constienţi fiind, ceva ani de comunism şi am crescut, practic, în România tranziţiei. Drumul maturizării noastre a fost drumul maturizării societăţii româneşti din ultimii 17 ani. Consider, de asemenea, că merităm şi că putem mult mai mult, dar că încă nu ni se dau suficiente şanse. Şi există, în timp, pericolul să ne pierdem şi să oftăm la nesfârşit că am fost încă o generaţie de sacrificiu. Oricum, îmi respect generaţia, o salut şi o încurajez să treacă la cucerirea redutelor..."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Accesează referate.ro, găsești acolo ce-ți trebuie să lași profesoara "mască".
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@mikiscence la introducere si la incheiere nu trebuie sa ma cunosteti. nu am specificat cuprins.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma numesc..., sunt nascut/a in anul...,
iar ca incheiere: va multumesc din suflet ca m-ati suportat. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ps sunt la facultatetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu grim, nu toata lumea are norocul tau, la noi inca mai e scoala pana vineri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

GRiM e cam greu la facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moneyandfame cum ai ajuns la concluzia asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@eta-abia acum observ si eu cat de greu este la facultate daca va pune sa va autocaracterizati.de ce am impresia oare ca este spiru haret? am ghicit? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@bondocila mersi mult e o idee... fata de ceilalti useri care au dat niste raspunsuri la misto...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@eu_o_mare_enigma nu sunt la spiru stiu si mie mi-se pare penibil ce tema ne-a dat profa... sunt la ceea mai buna fac din buc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@eta-woow! daca la cea mai buna facultate din capitala se dau astfel de teme, ma gandesc ce teme au cei de la spiru? interesant! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu_o_mare_enigma daca ai chef de misto incearca in alta parte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@eu_o_mare_enigma aici dai dovada de mare rautate si invidie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@eta-atunci, draguto, imi pare rau pentru tine. tu, la cea mai buna facultate din bucuresti, si nu stii sa-ti faci singurica o caracterizare? ma uimesti, sincer.eu as fi afirmat ca termin generala si imi trebuie o caracterizare, nicidecum ca as fi la facultate.de fapt nu ma mai mira absolut nimic in ziua de azi.acum,toata lunea, cine vrea si cine nu vrea, face o facultate.imi cer scuze, insa asta este adevarul.si este chiar dureros!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@eu_o_mare_enigma daca am cerut doar niste pareri asta nu inseamna ca nu stiu sa fac...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@eu_o_mare_enigma daca am cerut doar niste pareri asta nu inseamna ca nu stiu sa fac...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@annagabi multumesc frumos. era de asteptatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te referi la portretul fiziologic(cum arati), sau psihologic(cum esti:calma, sociabila etc.)?