| JuStAdY a întrebat:

Buna tuturor

Am nevoie de un sfat nu stiu ce sa ma fac cu 'prietenii' astia ieri seara stateam la terasa cu 4 prieteni la un suc si la un momentdat incepe unul sa isi bata joc de mine si sa imi zica ca tu in orasul asta ai un nume de fraier tampit eu credeam ca glumeste si il intreb de ce si imi spune ca toata lumea zice ca ai cu capul si zic care toata lumea si imi zice 2 persoane care ca sa vezi culmea cei mai mari dusmani ai mei si ii zic da eu am cu capul de ce? pentru ca nu ma droghez pentru ca nu beau pentru ca nu fur ca voi pentru ca nu amenint copii ca sa imi dea bani de aia? si am plecat si de ieri nu am mai vorbit cu niciunul.
Ar fi o idee buna sa stau toata ziua in casa ca alti prietenii nu am si sa astept sa vina vara sa merg la lucru si dupa aia sa implinesc 18 ani si sa ma mut din tara?

Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Lamaitzza a răspuns:

Pai ideea e ca prieteni adevarati pe lumea asta nu exista, singurul prieten adevarat pe care il poti avea este Dumnezeu ceilalti sunt doar persoane cu care comunici. Nu ii baga in seama, sunt niste fraieri daca ei cred asta despre tine doar vezi-ti de scoala si o sa fie ok. Si daca tu simti ca viata de tara e pentru tine, atunci cred ca e ok sa te muti.
Multa sanatate iti doresc!

| mitzy49 a răspuns:

NU! .Categoric.nu esti singurul care nu bea nu se drogheaza etc.Esti u insuti si asta conteaza. Daca in viata am sta sa bagam in seama tot ce zice toata lumea nu am mai avea cand sa ne traim propria viatatongue.Doar un sfat:socializeaza mai mult... n o sa ti faca rau.Baftahappy

| floarea92 a răspuns:

Eu zic sa nu ii bagi in seama si gatawinking